У НАТО планують створити посаду спецпосланника в Україні

У НАТО планують створити посаду спецпосланника в Україні

НАТО обмірковує призначення постійного представника у Києві. Альянс планує збільшити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни з росією.

Члени Альянсу пішли на розширення співпраці попри нові погрози москви про ескалацію конфлікту. Західні офіційні особи та Конгрес США знайомі з ситуацією.

План, який буде оприлюднено на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні, у разі схвалення передбачає створення нової посади «старшого цивільного представника» Альянсу в Україні. Її створять за зразком подібної посади, яка була в Афганістані протягом майже двадцяти років розміщення військ НАТО там.

Новий представник буде координувати підтримку України, включно з потоками військової допомоги Києву з різних західних країн. Посада посланника також надішле політичний сигнал як Україні, так і росії про прихильність Альянсу до боротьби Києва. У НАТО розуміють, що український уряд прагне стати постійним членом НАТО, щоб посилити свій захист від російської військової агресії.

Деякі західні офіційні особи вітають створення нової посади посланника в рамках більшого пакета підтримки НАТО для України, який буде надано на майбутньому саміті у Вашингтоні.

«Ми шукаємо шляхи інституціоналізації частини двосторонньої підтримки, яка надходить до України, і введення її в альянс НАТО», – заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт.

Нагадаємо, Столтенберг відмовляється від ідеї створення п’ятирічного фонду допомоги Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "У НАТО планують створити посаду спецпосланника в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*