У Нацбанку вирішили долучитися до роботи над новим законопроєктом про мобілізацію: що чекає ухилянтів

У Нацбанку вирішили долучитися до роботи над новим законопроєктом про мобілізацію: що чекає ухилянтів

Голова НБУ Андрій Пишний заявив сьогодні, 8 січчня, що Національний банк України готовий долучитися до консультацій у Верховній раді щодо фінансових норм законопроекту про мобілізацію.

Нагадаємо, що у даному проекті йдеться серед іншого про застосування фінансових репресій відносно тих військовозобов`язаних громадян, які ухиляються від мобілізації.

Наразі позиція НБУ полягає в тому, що обмеження фінансових операцій тих, хто не з’явився до ТЦК, – незаконне. Про це напередодні оголосила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

“В рамках того законодавчого поля, яке існує на сьогодні, я, відверто, такої можливості не бачу”,

– зазначила службовиця.

За словами Рожкової, фінансові репресії не є цивілізованим способом боротьби з ухилянтами. Для цього існують інші механізми.

“Я думаю, що ті бази даних, які мають наші військові, ті плани мобілізації – все це можна досягти в цивілізований спосіб”,

– наголосила перша заступниця голови НБУ.

Наразі дискусії щодо можливого обмеження ухилянтів у праві користуванням своїм майном та грошима тривають. Остаточного тексту законопроєкту поки нема.

Будьте першим, хто прокоментував "У Нацбанку вирішили долучитися до роботи над новим законопроєктом про мобілізацію: що чекає ухилянтів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*