У поминальні дні в Житомирі обмежено рух транспорту та відвідування кладовищ

У Житомирській міськраді мешканцям міста порекомендували вже відсьогодні, 29 квітня, розпочати відвідувати рідних та близьких на кладовищі й прибирати територію завчасно для того, щоб 9 травня не було масового та епіднебезпечого скупчення людей на кладовищах. Крім цього, підвіз громадським транспортом до кладовищ 9 травня буде обмежено. 

Про це сьогодні, 29 квітня, розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Микола Дідківський під час засідання позачергового виконкому:

“Ми хочемо, щоб громадяни, починаючи з сьогоднішнього дня, відвідували кладовища з метою прибирання та відвідування своїх близьких та родичів, щоб це не стало (ред. масовим явищем) у визначені поминальні дні. Це дасть можливість уникнути скупчення людей, тому що навіть 9 травня, коли наше Корбутівське кладовище приймає найбільшу кількість людей, ми взагалі не рекомендуємо громадянам в цей день перебувати на кладовищі”.

У проєкті рішення, опублікованому на сайті ЖМР, йдеться й про те, що відвідування могил та проведення прибирання на кладовищах з 29 квітня 2021 року дозволено лише з дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів та за наявності засобів захисту, у кількості не більше 3-х осіб біля однієї могили.

“На період поминальних днів 9, 10, 11 та 16 травня 2021 року рекомендувати мешканцям громади по можливості утриматись від відвідування кладовищ.

Заборонити під час прибирання та відвідування могил вживання алкогольних напоїв та споживання їжі”, – йдеться в проєкті рішення.

Крім того, 9 травня з 7 до 18 години рекомендовано припинити рух транспорту по  західному шосе крім транзитного, вантажного та спеціального  транспорту, який задіяний для того, щоб здійснювати поховання.

“Внести відповідні зміни до маршрутів руху громадського транспорту та визначити кінцевими зупинками автобусних маршрутів №44 – зупинку «Гідропарк», №11 – перехрестя вулиць Соснова та Героїв Базару”, – згідно документу.

“Ми всі бачимо кількість людей в маршрутках, які їдуть в такі дні на кладовища, саме в неділю чи суботу. Це дійсно небезпека для людей, тому саме на один день ми припиняємо рух приватного комунального транспорту. Люди можуть доїхати на приватних автомобілях чи дійти пішки, але для того, щоб зменшити скупчення людей саме в цей день, ми відміняємо маршрутки по цьому маршруту. Всі інші дні вони будуть працювати для того, щоб люди могли серед тижня прийти, відвідати могили і прибрати”, – прокоментував міський голова Сергій Сухомлин.

Нацгвардійці та поліцейські охоронятимуть громадський порядок та слідкуватимуть за дотриманням карантинних обмежень громадянами на Корбутівському та інших кладовищах.

9 травня також з 09.00 до 18.00 годин в режимі очікування в районі Корбутівського кладовища чергуватимуть бригади КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради. Крім того, протягом дня в районі кладовища чергуватиме пожежний розрахунок.

Будьте першим, хто прокоментував "У поминальні дні в Житомирі обмежено рух транспорту та відвідування кладовищ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*