У разі продовження блокування польськими перевізниками українського кордону Єврокомісія може покарати Польщу

Польські перевізники продовжують блокувати український кордон. Наразі у чергах, що утворилися внаслідок цього перебуває понад 3000 вантажівок.

Сьогодні зранку через вказану ситуацію на тристоронню зустріч зібралися представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства інфраструктури Польщі та Директорату Єврокомісії. Під час зустрічі було оголошено, що угода про “транспортний безвіз” для українських перевізників діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року попри вимоги польських перевізників.

Ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів. Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в DG MOVE (Директорат ЄС-авт.) наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі,

– повідомили у Мінвідновлення.

Відомо, що сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам, однак останні пропозиції не погодили.

Наразі продовжується пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію. Разом з тим у Єврокомісії вже заявили, що у разі продовження блокування польськими перевізниками пропускних пунктів на українському кордоні Польщу буде покарано.

“Польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах”,

– заявив речник Єврокомісії.

Наразі суми ймовірних штрафів не називають, оскільки все ще йдуть перемовини. Однак у кулуарах вже поговорюють, що “Брюссель втрачає терпіння”.

Будьте першим, хто прокоментував "У разі продовження блокування польськими перевізниками українського кордону Єврокомісія може покарати Польщу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*