У Житомирі “Берегиня Полісся” проводить екскурсії для дітей: у програмі знайомство з конями та верхова їзда (ФОТО)

У Житомирі "Берегиня Полісся" проводить екскурсії для дітей: у програмі знайомство з конями та верхова їзда

Вже більше 13 років  Центр іпотерапії та оздоровчої верхової їзди «Берегиня Полісся»  проводить реабілітаційні заняття для дітей у Житомирі та надає послуги з верхової їзди. Нині мають шість коней і  критий манеж – приміщення орендують на території Поліського національного університету за адресою вул. Корольова, 39 (навпроти Ботанічного саду).

Керівниця ГО «Берегиня Полісся» Ольга Маньковська зізнається, що минулий сезон через початок повномасштабної війни і фактично припинення діяльності на кілька місяців, виявився досить складним. Пережити його допомагали небайдужі люди – хто кормами, хто коштами на їх придбання. Таким чином тварини змогли перезимувати, а Центр іпотерапії згодом повернутися до роботи і продовжує допомагати дітям з інвалідністю, влаштовує заходи для дітей ВПО, військових, що отримали поранення і проходять лікування в Житомирі.

Відзначимо, що для дітей інвалідністю, які мешкають у Житомирській громаді, вартість проходження місячного курсу реабілітації (10 занять) компенсується з міського бюджету відповідно до меморандуму між Житомирською міською радою та ГО «Берегиня Полісся».

Зокрема, одна з таких зустрічей відбулася 25 листопада. Завдяки цьому військові змогли завітати  у Центр іпотерапії, поспілкуватися з конями, відпочити, психологічно розвантажитися та отримати гарні враження від катання на конях.

Поряд з цим, на постійній основі «Берегиня Полісся» проводить екскурсії для дітей. Приходити можна у будні та вихідні, коли там не проводяться заняття (за попередньою домовленістю, деталі та запис   – за номером 0634792163 або 0673650932).

«Пропонуємо дітям дізнатися багато цікавого з життя найграціозніших тварин нашої планети, побачити коней, які були занесені в Червону книгу. Також розповідаємо про породи коней і що вони вміють,  чому в багатьох народів світу коня вшановують як священну тварину, а ще  про те, яке значення в історії та культурі України відігравав кінь, чим корисна їзда на коні, що таке іпотерапія, – розповідає Ольга Маньковська. – Ми працюємо з 9.30 до 18 години, але, якщо є така необхідність, то екскурсію можемо провести і о 9.00. Це, знову ж таки, узгоджуємо завчасно по телефону. Вікових обмежень нема, але діти обов’язково повинні бути у супроводі дорослих – батьків, вихователів, вчителів чи інших відповідальних осіб.  Одна група розрахована приблизно на 10-15 дітей. Тривалість екскурсії 60-80 хвилин.

Щодо вартості, то це благодійний внесок – будь-яка сума від 50 гривень. Ці кошти повністю йдуть на витратну частину – сплату оренди, комунальних послуг, забезпечення кормами. Якщо є бажання проїхатися на конях, то  сплачувати потрібно окремо – залежить від тривалості. Зважаючи на кількість дітей, це може зайняти ще годину часу. Наголошую, що це саме йдеться про екскурсії, але ми продовжуємо проводити індивідуальні заняття з іпотерапії (тривалість 30 хвилин),  заняття з верхової їзди (тривалість 45 хвилин), звичайне катання на конях для дітей і дорослих».

Юлія Демусь

«Вірю в силу української вишивки», – Олександра Весельєва-Пучкова відкрила майстерню на Житомирщині завдяки програмі «єРобота»(ФОТО)

Фізаліс –  декоративна і солодка ягода з далеких країв: різновиди та використання. (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі “Берегиня Полісся” проводить екскурсії для дітей: у програмі знайомство з конями та верхова їзда (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*