У Житомирі більше не буде готівкової оплати в громадському транспорті

У Житомирі більше не буде готівкової оплати в громадському транспорті

З наступного тижня Житомир повністю перейде на безготівкову оплату проїзду в громадському транспорті. Вже з 1 липня розрахуватися в транспорті можна буде разовим квитком із QR-кодом, транспортною карткою, банківською карткою або через додаток на телефоні з віртуальною карткою.

Про це сьогодні, 25 червня, під час брифінгу розповів заступник міського голови Олександр Шевчук. 

«Про відміну оплати готівкою в громадському транспорті ми говоримо з кінця 2020 року. Перші рішення, які були прийняті – це виведення кондукторів з громадського транспорту та перехід на безготівковий розрахунок. Тому зараз ми знову повертаємося до цього питання. На сьогодні в громадському транспорті можна розрахуватися банківською карткою, телефоном через NFC, можна розрахуватися транспортною карткою, можна через безкоштовний мобільний додаток створити картку і теж розрахуватися. Також додається варіант щодо можливості розрахуватися разовим квитком, який можна придбати в терміналі», – пояснює заступник мера.

Він також додав, що сьогодні готівковою оплатою користується 15% житомирян:

«На сьогодні ми бачимо, що готівковою оплатою в електротранспорті користується 15% громадян. Зараз у нас більше 30-ти терміналів, і у нас вже розміщені інформації листівки у транспорті міста. Якщо говорити про інші термінали – це понад 200 терміналів компанії EasyPay, тобто це Ibox, які стоять у наших магазинах, МАФах та торгових центрах». 

Проте придбати можна буде лише від 2-х разових квитків. Це мінімальна кількість, оскільки вартість банківській послуг чимала, а оператору не вигідно віддавати половину суми на комісію.

«Квиток буде коштувати 15 грн. Один нюанс – 1 квиток придбати не можна, мінімальна кількість – 2 квитки. Це політика майже всіх операторів, тому що оплата з одного квитка за банківські послуги понад 10 грн, тому оператору це не вигідно, квиток виходить менше 5 грн для перевізника. Термін дії квитка 48 годин. Якщо людина вже їде з одного місця до іншого, то їй треба буде повернутися. Тобто два квитки – доцільно», – наголошує посадовець.

Щоб отримати решту при купівлі разового квитка, можна звернутися в офіс компанії CityCard.

«У деяких терміналах решту не видають, але є термінали, де можна залишок коштів переказати на поповнення мобільного телефону або на інші послуги, які представлені в терміналі. Для повернення решти також можна звернутися в компанію CityCard (вул. Театральна, 13), і отримати кошти на будь-яку банківську карту. Заявки там розглядають доволі швидко», – зазначив Олександр Шевчук.

Пасажири, які не отримали інформацію вчасно, все ж зможуть оплатити проїзд водію готівкою. Але такий перехідний період триватиме недовго. В подальшому потрібно буде використовувати все ж безготівкову оплату.

Окрім цього з 1 липня запрацює пільгова вартість проїзду: до 10:00 – 5 грн для пенсіонерів та людей з інвалідністю 3-ї групи, і з 10:00 до 16:00 залишається безоплатний проїзд при валідації.

Нагадаємо, у Житомирі обмежили швидкість руху електросамокатів і графік роботи прокату.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі більше не буде готівкової оплати в громадському транспорті"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*