У Житомирі дітей безкоштовно навчають в ІТ-школі «Boost Main Academy» (ВІДЕО)

Наприкінці 2022 року в Житомирі запрацювала безкоштовна онлайн-школа ІТ від «BoostHubUa» та «Main Academy». Там навчають переважно дітей з внутрішньо переміщених та соціально вразливих сімей і дитячих будинків.

Журналісти «Times.ZT» поспілкувалися з координатором проєкту Сергієм Маковським і дізналися більше про роботу ІТ-школи, напрями навчання та плани школи на майбутнє.

«Я координатор проєкту “Boost Main Academy”. Почалося все з того, що минулого року ми з моїм товаришем Русланом Синицьким, він дуже відома людина не лише в Житомирі, а і в Україні та за її межами, думали, що корисного ми можемо зробити для нашого міста. І фокус був на IT-галузі, на освіті, тому що це найбільше багатство на сьогодні. І найбільший внесок, який можна сьогодні зробити – це внесок в розвиток дітей та освіту. Тому виникла ідея створити таку академію саме на Житомирщині. Бо ми з Русланом житомиряни», – розповідає Сергій.

Нині проєкт ІТ-школи працює лише в Житомирі, втім Сергій додає, що надалі планують охопити не лише Житомирщину, а і всю Україну:

«Цей проєкт стартував ще наприкінці 2022 року. Перші наші студенти – 16 дітей з будинків сімейного типу Житомирського району. Вони вже закінчили навчання. Сьогодні навчаються ще дві групи по 25 дітей. 14 квітня вони будуть випускниками. А 3-5 квітня стартує навчання ще у двух груп дітей по 30 чоловік в кожній. Зараз цей проєкт лише в Житомирі, в майбутньому плануємо його розширяти на всю Житомирщину та ключові регіони України. Нам телефонують батьки дітей, тому попит є, але ми поки що тільки на старті».

У «Boost Main Academy» навчають основам програмування та Web-дизайну. Серед основних переваг проєкту – потужна команда фахівців з великим досвідом роботи в сфері ІТ. 

«Ми набираємо дітей 12-21 року. Щоб до нас потрапити? потрібно бажання самої дитини навчатися. На сьогодні у нас переважно діти вразливих верств населення: ВПО, діти з багатодітних сімей і діти з малозабезпечених сімей. Їм сьогодні найважче. У нас безкоштовне навчання, ми почали з цих категорій, попрацювали з управлінням соціального захисту, з управлінням сім’ї, молоді та спорту, і перші групи ми набрали саме завдяки цьому», – пояснює координатор проєкту.

Формат навчання в «Boost Main Academy»онлайн. Для навчання потрібно базове технічне забезпечення: планшет, телефон чи ноутбук. Проте, якщо дитина не має нічого з переліченого, в ІТ-школі допоможуть із забезпеченням. Також там додають, що для того, аби потрапити на навчання, не потрібні якісь особливі навички та знання, адже курс в школі передбачає саме навчання дітей з нуля. 

«Навчання відбувається в будні дні. Двічі на тиждень – основи програмування та Web-дизайну, а також двічі на тиждень у них англійська мова та один раз на тиждень вони працюють з психологом, там їм допомагають зберігати спокій в умовах війни, допомагають у тому, щоб реалізувати себе. Тривалість навчання: 1 курс – 2,5 місяці, 2 курс – 4 місяці. По завершенню навчання діти отримують сертифікати “Junior”, навіть після 1 курсу», – додає Сергій Маковський. 

«Boost Main Academy» має потужих партнерів, які раніше вже допомагали з дитячою освітою в країнах третього світу. Серед них: «Acronis», ЄБРР, «PM Partners», «BoostHubUa», а також Максим Прохоров і Руслан Синицький. 

Усі бажаючі віком від 12-21 року можуть ознайомитися з деталями щодо навчання на сайті ІТ-школи https://boost.mainacademy.ua/ або за телефоном: 097-327-84-31. Навчання безкоштовне. Охочих запрошують приєднатися та спробувати свої сили в ІТ-сфері.

Нагадаємо, 17-річний фотограф з Житомира покаже один день із життя трьох родин внутрішньо-переміщених осіб  (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі дітей безкоштовно навчають в ІТ-школі «Boost Main Academy» (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*