17-річний фотограф з Житомира покаже один день із життя трьох родин внутрішньо-переміщених осіб  (ФОТО)

 Свої перші  світлини Максим Вознюк почав робити  майже п’ять років тому   – знімав краєвиди міста на мобільний телефон, а з 2019-го опановував  справу на заняттях аматорського  гуртка «Мистецтво фотографії» під керівництвом Леоніда Шевчука у Житомирському центрі творчості дітей і молоді. Тоді ж придбав професійну техніку, а згодом зі своїми роботами долучався до різних  конкурсів та проєктів.  Серед них – обласний фотоконкурс, фестиваль «Odesa//Photo Days», у рамках якого знімки учасників  виставляли на огляд у Південній Кореї. У 2021 році хлопець відвідував майстер-клас з сторітелінгу  від Українсько-данського молодіжного дому з подальшим представленням результатів на виставці у Львові.

Наразі  працює над реалізацією власного соціально-мистецького проєкту «Один день з життя сімей ВПО». Таку можливість Максим отримав завдяки гранту для обдарованої молоді, який надає міськрада.  Розповідає, що в його об’єктиві  – три родини внутрішньо-переміщених осіб, які переїхали в Житомир, тікаючи від війни. Через фотографії спробує показати життя у новому місті багатодітної сім’ї, звичайної родини та хлопця-юнака.

«Проєкт розрахований на три місяці. У березні безпосередньо проходила зйомка, у квітні опрацьовуватиму матеріал та друкуватиму фотопостери, а у травні монтуватиму виставку, яку всі охочі зможуть відвідати в Домі української культури на Бердичівській. Буде 30 фотографій. Це свого роду документальна зйомка, яку проводив у помешканнях героїв, під час навчання чи прогулянок вулицями  міста, тобто це побут, дозвілля і так далі. Намагався охопити усі сфери, аби максимально показати умови, емоції і все те, що характеризує внутрішньо-переміщених осіб на даному етапі. До проєкту із ними знайомий не був, – пояснює 17-річний  Максим Вознюк.  –  Хочу привернути увагу суспільства до теми ВПО, їх облаштування та освоєння, адже такі люди змушені залишати рідні домівки і  нажите майно та їхати туди, де більш безпечно, подалі від лінії фронту, починати все з нуля. Їм важлива наша підтримка і допомога  – як інформаційна, так і матеріальна чи психологічна. Разом з тим, потрібно допомагати і воїнам ЗСУ, аби вони могли й надалі стримувати ворожі війська і врешті перемогти російських окупантів остаточно, щоб мир і спокій знову були на всій території країни, а переселенці і біженці змогли повернутися додому»

Житомирянин навчається на І курсі Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, але у планах  – продовжувати займатися фотографією і надалі, адже  йому подобається закарбовувати моменти. Полюбляє робити репортажні, портретні та пейзажні знімки, астрофотографії.

«Фотографія для мене –  це засіб самовираження. Захоплює сам процес – налаштування камери, постановка кадру, світла, пози моделі, обробка знімків тощо», – додає Максим Вознюк.

Юлія Демусь

Світло в темряві: проєкт житомирянок з Данії розповість світові про війну в Україні через історії та світлини жінок (ФОТО)

alyona alyona включила репера Андрія Пантуса з Житомирщини до підбірки Музичний фронт (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "17-річний фотограф з Житомира покаже один день із життя трьох родин внутрішньо-переміщених осіб  (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*