alyona alyona включила репера Андрія Пантуса з Житомирщини до підбірки Музичний фронт (ФОТО)

Андрій Пантус закінчив музичну школу по класу саксофон та Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. Косенка, а нині здобуває освіту в Луганській державній академії культури і мистецтв у Києві.

Увесь свій вільний час протягом останніх півроку хлопець присвячує музиці. Робить перерви лише для вирішення особистих справ, зустрічей з друзями або проїздок з Іршанська в Житомир.

У лютому презентував свій новий трек «reflexio», який вже отримав схвальний відгук відомої реп-співачки alyona alyona. Більше того, вона включила Андрія (творчий псевдонім askwhen), як представника нової української молодої сцени, до своєї підбірки «Музичний фронт» із закликом до підписників слухати і підтримувати саме цих виконавців переглядами та вподобайками.

Музику і текст до «reflexio» askwhen створював самотужки. Лише звертався за порадами і рекомендаціями до фахівців задля того, аби покращити якість і зробити звучання цікавішим. Відносно стилю чи жанру загалом у творчості себе поки намагається не обмежувати і просто робить те, що виходить. Втім, каже, що певні рамки щодо цього варто встановлювати, адже світ музики нескінченний – можна просто заблукати і втратити бачення кінцевого результату.

Для Андрія музика – можливість спілкуватися із людьми, з якими не підтримує зв’язок із певних причин: таким чином висловлює думки, почуття, переживання. За сенсом для себе трек «reflexio» ділить на дві умовні частини: звертання, розповідь про почуття до людини, а також розповідь про стан у момент написання тексту. Приспів слугує узагальненням всього. Попри те, що музика askwhen – це історії з власного життя, виконавець переконаний, що кожен слухач може знайти щось для себе.

Свої ж особисті музичні вподобання розділяє на три категорії: українські виконавці («Onuka», «elarm», Марина Круть, «Nikow», «Wellboy», «otoy»), зарубіжні виконавці («Drake», «Frank Ocean», «Kendrick Lamar», «The Weekend») та інструментальна музика (Андрій Чмут, Бах, Шопен «Ноктюрни»).

«Наразі я проживаю у своєму рідному містечку Іршанськ. Тут маю найбільш комфортні умови для того, щоб робити музику і нікому не заважати. Мені так само ніхто не заважає. Зранку до вечора спокійно можу сидіти за ноутбуком і займатися улюбленою справою. Для підтримки фізичної форми виходжу на прогулянки, пробіжки, бо це важливо, аби організм нормально функціонував. Також для себе люблю пограти у баскетбол. День чи два в тиждень проводжу в Житомирі – буваю у знайомого на студії: слухаємо музику, переймаємо прийоми інших, шукаємо щось нове, аналізуємо, – ділиться 20-річний Андрій Пантус. – Свій творчий шлях почав лише у березні минулого року і з того часу кілька своїх треків завантажив на різні музичні платформи, але вони всі трохи не тієї якості, якої б хотілося. Я ще не мав достатньо знань, не розумів як правильно робити запис, зведення, обробку голосу, тому просто навчався, практикуючи, а потім працював над помилками і робив висновки на майбутнє. У лютому цього року провів свого роду ребрендинг і змінив творчий псевдонім на askwhen. До цього був drulya. Зробив це свідомо, адже відбулися певні зміни в моїй творчості, зросла якість та змістовність матеріалу, прийшло розуміння, як робити краще, тож цей крок повністю виправданий. «reflexio» – це мій дебют під псевдонімом askwhen, яким починаю другий етап у творчості. Незабаром будуть виходити нові треки. Музикою займаюся з дитинства. На цьому наполягли батьки і тоді уроки сольфеджіо чи гри на саксофоні сприймалися як «так треба». Я цього не розумів і мені все не подобалося, хотілося краще піти пограти з друзями. Все змінилося в коледжі у Житомирі, коли вже переріс свої якісь дитячі примхи і прийшло доросле усвідомлення того, що і навіщо я роблю. Отримав усю необхідну базу і, власне, розвинувся як особистість завдяки професійному підходу викладачів.

Вдячний за це своїм наставникам – викладачу з фаху Валентину Струкову, викладачці з гармонії сольфеджіо Світлані Вінник, викладачкам з української музичної літератури та світової музичної літератури Надії Качаровській і Наталі Біленькій, які зробили великий внесок у моє творче становлення. Любов Синяк – викладачка, яка створювала атмосферу колективу як одного цілого, підтримувала нас у починаннях і реалізації ідей. Мене багато підтримували одногрупники і однокурсники – у нас було класне ком’юніті крутих людей, що люблять те, чим займаються. Зараз співпрацюю лише з однією людиною – це саунд-продюсер, звукорежисер Богдан Ярема, з яким разом навчалися у коледжі, але він по класу гітари. Щоправда, він почав працювати раніше, тому має більше досвіду і в нього я вчуся певним моментам».

Андрій Пантус відзначає, що популярним нині може стати кожен, не залежно від того проживає у великому мегаполісі чи у маленькому містечку, адже у наш час є багато доступних інструментів для того, щоб заявити про себе. Головне – робити так, щоб це було якісно і чіпляло людей. У його випадку, «reflexio» завірусився у Тік-Ток завдяки комбінації тексту, картинки, музики. Користувачі почали ділитися треком, ставити лайки, показувати друзям, залишати коментарі.

Музикантам з Житомира та області радить активно розвивати соцмережі, викладати музику на різних майданчиках, аби бути побаченим та почутим. Не варто боятися і роками складати матеріал у папку на ком’ютері, а вірити в себе і в те, що робите, дозволити слухачам самостійно робити висновки про ваші роботи.

У планах askwhen – продовжувати створювати треки, знайти свою авдиторію, з якою міг би взаємодіяти, отримувати фітбек і допомогу в розповсюдженні музики, зробити ім’я у музичній сфері, стати впізнаваним. Хоче, щоб українці відмовлялися від всього російського, слухали вітчизняну музику, вчилися розумітися в ній, цінували і популяризували, розвивали і вкладалися в неї, а не лише скаржитися, що в Україні нема якісної музики, виконавців того чи іншого жанру.

«Вдячний всім, хто допомагає розвивати музичну індустрію нашої країни. Дякую слухачам за те, що слухаєте, лишаєте відгуки. Для митців дуже важливо бачити і розуміти, що їхня творчість комусь потрібна. Радію, коли бачу результати своєї діяльності – кількість переглядів і прослуховувань. Це дуже важливо. Дякую. Маю стимул працювати далі», – запевняє askwhen.

Слідкувати за творчістю Андрія Пантуса можна у мережі Тік-Ток, Телеграм, Інстаграм та YouTube.

Юлія Демусь

Житомирський репер MONTES про українську музику, співпрацю з «Naprocente» та монетизацію кліпів на підтримку ЗСУ (ВІДЕО)

«В українця сила прямо в ДНК»: 11-річний Богдан Тищенко співає про війну та Україну, щоб зібрати кошти для ЗСУ (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "alyona alyona включила репера Андрія Пантуса з Житомирщини до підбірки Музичний фронт (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*