Житомирський репер MONTES про українську музику, співпрацю з «Naprocente» та монетизацію кліпів на підтримку ЗСУ (ВІДЕО)

Montesmirnyy – під таким творчим псевдонімом виступає молодий реп-виконавець із Житомира Михайло Степанюк. Його головна мета – зайняти гідне місце у вітчизняній музичній індустрії, вивести хіп-хоп культуру на новий рівень, а в майбутньому створити свій лейбл, щоб підтримувати інших талановитих українців.

Йому 24 роки, встиг попрацювати у різних сферах, але зізнається, що кожна його робота – це лише спосіб заробити на створення і просування музики. Усі тексти пише самостійно. Біти купує у бітмейкерів з Казахстану, Іспанії та Нідерландів. Перші, хоча й дещо примітивні тексти, з’явилися ще у 15-річному віці. З досвідом їх якість, зміст та форма суттєво покращилися. Професійно Montesmirnyy займається музикою 5 років і каже, що за цей час встиг знайти себе, тож нині на написання чергового тексту витрачає близько півгодини.

Від початку повномасштабної війни записав та оприлюднив на усіх цифрових платформах уже кілька треків – «ПТН ХЛО», «Героям», «Ненька». На композицію «Мамо», біт до якої іспанець надав абсолютно безкоштовно, відзняв кліп. Ідею та сюжетну лінію продумав сам, а зйомками, вирішенням технічних питань і монтажем займався житомирянин Андрій Старіков. Цю відеороботу та інші україномовні треки MONTES виклали на каналі дистриб’ютора «Naprocente», який також співпрацює із відомим нині проєктом «Chico & Qatoshi».

Усі кошти від монетизації кліпів Михайло Степанюк направляє на потреби ЗСУ і передає житомирській волонтерці Світлані Кушнір, яка опікується військовими. Окрім цього, проводить власні збори – на авто та квадрокоптер підрозділу, де несе службу його дядько.

Не приховує, що до 24 лютого 2022 року переважна більшість його треків були написані російською мовою, а два навіть видані через російського дистреб’ютора. Зараз усе видалив та почистив, адже не хоче, щоб навіть копійка від його музики приносила прибуток країні-терористу. Життєві погляди та пріоритети, тематика текстів, а головне мова, остаточно змінилися після повномасштабного наступу російських військ.

У повсякденному спілкуванні та у соцмережах Михайло теж перейшов на українську. Переконує, що сьогодні є колосальний попит на українську музику, яка врешті має заполонити усі чарти і й остаточно витіснити звідти російське. Особисто працює над цим: у найближчих планах записати ще кілька нових треків, розіслати їх по продюсерських центрах, хоча у першу чергу розраховує лише на себе.

«У мене нема профільної освіти, поки не вмію грати на жодному інструменті, хоча дівчина вже подарувала гітару. Музичний талант і слух я успадкував від батька. Із жанром визначився ще коли ходив на танці – брейк-данс. Там лунав олдскульний реп. Зрозумів, що мені це подобається і я теж хочу так. У дитинстві почув як на одному телешоу виступав Артем Лоїк. Повністю вивчив той текст на пам’ять і зачитав. Ще тоді мене цікавила творчість Noize MC, Ярмака, – згадує MONTES. – У період Революції Гідності в Житомир Ярмак приїздив із концертом, на розігріві виступав TOF – наш житомирський репер, між іншим. Мене це дуже все вразило і змотивувало займатися музикою. До речі, зараз я записуюся на студії у Києві, де також пише треки Ярмак, а ще аудіо своїх книг Олексій Арестович. Дуже професійна і не дорога студія з крутими звукорежисерами. З одним із них – Євгеном, ми знайшли конект і у нас виходить якісний продукт».

Усе що робить MONTES – за особисті кошти, без продюсерів, донейтів, із заощаджень чи навіть у борг. Музика – це сенс його життя і мрія, яку понад усе прагне втілити. Вона надихає, дає сили. У своїх композиціях намагається передати сенс, емоцію, підвести певний моральний підсумок. Після перегляду його кліпу «Мамо» знайомі військові не приховують сльози – на стільки проникливим і точним видалося поєднання тексту й картинки.

Не менш актуальним відголоском та творчим переосмисленням сучасних подій в країні має стати й кліп «Героям», зйомки якого з певних причин поки не відбулися, але Михайло не залишає думку повернутися до цього обов’язково у найближчий час.

Юлія Демусь

Спортсмени з Житомирщини вибороли 12 медалей на турнірі джиу-джитсу «TMS UKRAINIAN CUP KYIV-2023» (ФОТО)

«Позитивні переселенці» об’єдналися в Житомирі для підтримки та допомоги постраждалим від війни (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський репер MONTES про українську музику, співпрацю з «Naprocente» та монетизацію кліпів на підтримку ЗСУ (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*