Гартує характер, тіло і силу духу. Це все про джиу-джитсу – вид бойового мистецтва, який в Україні активно розвивається і набуває популярності протягом останніх років. Ще його називають одним із найінтелектуальніших, адже щоб оволодіти джиу-джитсу, не достатньо тренуватися лише фізично: потрібно вчитися концентруватися, тактично міркувати, дотримуватися дисципліни тощо.

З 2016 року діє Житомирська обласна федерація джиу-джитсу, спортсмени якої незмінно демонструють високі результати на змаганнях різного рівня. Черговим підтвердженням цього став турнір «TMS UKRAINIAN CUP KYIV-2023», що проходив протягом 4-5 лютого. Зокрема, у перший день відбувалися сутички у дитячому та юнацьких дивізіонах GI&NO-GI, а наступного – на килимах зустрілися представники дорослого дивізіону GI&NO-GI. За умовами турніру, від клубу, який представляв Житомирщину, поїхала команда у складі 12 учасників, які здобули 12 медалей. З них 6 – «золото».

«Джиу-джитсу ми почали займатися шість років тому. До цього було бойове самбо та греплінг. Зараз маємо багато спортсменів не лише в обласному центрі, але й у Звягелі, Олевському та Бердичівському районах. У Житомирі у нас титуловані спортсмени, яких добре знають по Україні. Власне, у цьому виді спорту наше місто має дуже гарні показники, відзнаки, – розповідає президент обласної федерації Іван Тимощук. – Є зали по області, кілька в Житомирі. Основний зал у нас «Феномен», на даний час хлопці займаються на Михайлівській у приміщенні, яке надає собор. Коли готуються до змагань, об’єднуються в команду і тренуються всі вже на базі одного залу. Кілька наших тренерів стали на захист країни, тому підготовку проводять трохи молодші їх колеги. Є групи для дітей віком від 7 років та для тих, кому 18+. Важливо, що займатися можуть і хлопці, і дівчата. Перші результати помітні за місяців три-чотири і тоді вже можна потрохи пробувати себе на змаганнях».

Особлива гордість федерації – 22-річний Владислав Чепель. Хлопець – високий, гнучкий, та спритний, тобто має усі якості спортсмена джиу-джитсу. На змаганнях у Києві він виборов одразу дві золоті медалі – у ваговій категорії 91.5 та у абсолютній ваговій категорії 80+. До слова, це найвища і найкраща нагорода турніру. Такі Владислав здобуває, починаючи з 2019-го. У 2021 році від виступав у складі збірної на турнірі «W2W» за участю спортсменів із 5 країн. У фінальних поєдинках переміг спортсменів із Польщі та Казахстану, завдяки чому команда України вийшла на ІІІ призове місце. Нині Влад також займається ще й тренерською діяльністю.

«До війни «TMS UKRAINIAN CUP KYIV» і подібні турніри збирали спортсменів з усієї країни і навіть з-за кордону. Раніше було десь 1200-1300 учасників, та цього року ситуація кардинально відрізняється. Ніхто з іноземців не приїхав, не було команд з кількох регіонів, які під обстрілами або у прифронтовій зоні. Попри це, спортсмени гідно виступили і показали все на що спроможні, – додає Іван Тимощук. – Крім Влада, у нас «золото» у своїх вагових категоріях ще мають Андрій Кондратюк, Владислав Кришевич, Дмитро Редько, Ольга Боженко. Срібні медалі – Тимофій Шегеда, Ігор Кришевич, Олександр Михайловський, Андрій Іванов (ІІ місце вагова категорія 73.5, ІІ місце вагова категорія 76 (кімоно). Кирил Дола – «бронза». Ми маємо спонсорів, які надають підтримку, у тому числі під час поїздок на міжнародні змагання. Приміром у минулому році в Чехії 9 наших спортсменів здобули 7 медалей. Зараз ми розпочинаємо посилену підготовку до нового турніру «TMS», який пройде в середині березня у місті Львів. Головна мета федерації – об’єднати всіх спортсменів в одну команду, яка буде представляти область на чемпіонатах України та збірну на міжнародних змаганнях. Перш за все, прагнемо, аби наші підопічні могли брати участь у таких турнірах як «ABU DHABI GRAND SLAM. На сьогоднішній день, знову ж таки через війну, такої можливості їздити в інші країни, поки не маємо, тож за наполяганням самих спортсменів, значна частина коштів йде на волонтерські ініціативи і підтримку ЗСУ».

Юлія Демусь

Тату-майстер із Житомира Оксана Прана організувала івент митців у Канаді та зібрала кошти для військових (ФОТО)

Клініка «MediDerm» у Житомирі підтримує проєкт «Неопалимі»: безкоштовно допомагають постраждалим з опіками і рубцями (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Спортсмени з Житомирщини вибороли 12 медалей на турнірі джиу-джитсу «TMS UKRAINIAN CUP KYIV-2023» (ФОТО)"