Тату-майстер із Житомира Оксана Прана організувала івент митців у Канаді та зібрала кошти для військових (ФОТО)

«Після закінчення магістратури я шукала себе і займалася різною діяльністю. Зокрема, викладала англійську, організовувала конкурси краси, мала шоу-рум і навіть кав‘ярню, але після цього досвіду зрозуміла, що хочу опанувати навик, який дозволить подорожувати, знайомитись з людьми і не бути прив‘язаною до конкретного місця. Шукала спосіб творити, бути корисною і незалежною. Це творча професія, а схильність до творчості у мене в крові: дідусь – художник, тато гарно малює, сестра закінчила Львівську національну академію мистецтв», – розповідає житомирянка Оксана Прана, яка з 2020-го року робить татуювання.

Наприкінці квітня минулого року разом із молодшою сестрою Лізою, яка також тату-майстер, переїхали в Канаду і продовжили працювати в обраній сфері. Нещодавно разом з іншими митцями організували івент «Do Nation Flashes», завдяки якому зібрали 70 тисяч гривень і переказали на рахунок БФ «TERRITORY UA» у Житомирі. Ці кошти волонтери витратили на потреби військовослужбовців ЗСУ.

«Я починала із посади адміністратора у тату салоні «Tattoo_3k», який успішно функціонує в Житомирі й нині. Власне, звідти і почався мій шлях тату-майстра. Усьому навчив товариш і майстер Олег Трікен. Була на гест спотах в Києві та Львові. Довго шукала себе і стилістику, яка б була близькою і відгукувалася. Завжди хотіла досягнути унікальності в індустрії, створювати оригінальні дизайни. І мені це вдалося. Працюю в стилю «fine line», де основні мотиви – витончені орнаменти в поєднанні з флористикою, – продовжує Оксана Прана. – Працюю багато, загальну кількість робіт не підраховувала, та я працелюбна, як і більшість українців. У Канаду ми потрапили завдяки програмі «CUAET» навесні 2022 року. У нас тут рідня, яка живе в Оттаві, тож логічно будо їхати саме сюди. До Канади півроку була в Грузії, працювала в Батумі і Тбілісі. На момент переїзду в Канаду я вже досягла певного рівня майстерності, у мене було портфоліо робіт, тому працевлаштуватися було не складно. Роботу знайшла сама, просто писала напряму в тату-студії Оттави і питала, чи є вакантні місця. У Канаді люди б‘ють тату не менше ніж в Україні. Якщо відповідально і з душею відносишся до своєї роботи, думаєш про клієнта і кожен раз викладаєшся на всі 100% , все в тебе буде добре. Люди відчувають таке відношення і як завжди краща реклама – це гарний фідбєк твого клієнта. Працюю в камерній студії в Оттаві. Запис веду самостійно. Клієнти знаходять мене завдяки сторінці в Інстаграм».

Від початку повномасштабного вторгнення Оксана та Ліза донейтили на підтримку українських захисників із власних коштів, а трохи освоївшись у Канаді, почали шукати можливість як ще допомогти рідній країні. Об’єдналися у ком’юніті творчих та небайдужих. Імпульсом для організації івенту «Do Nation Flashes» стали тривожні новини про постійні обстріли, перебої з електрикою і теплопостачанням, тож у період різдвяно-новорічних свят вирішили протягнути руку допомоги тим, хто цього найбільше заслуговує. Митці підготували оригінальні роботи і оголосили про івент на своїх сторінках в соцмережах. Кожен дизайн був індивідуальний і виконувався тільки один раз.

Розповіли людям, що стало причиною і яка ціль заходу. Дехто просто донейтив, співчуваючи і бажаючи допомогти, інші – записалися на сеанс. Так і вдалося зібрати 70 815 гривень.

«Євген, з яким я працювала у «Tattoo_3k», не тільки тату-майстер, але й військовий із досвідом, який вже не вперше стає на захист нашої країни від російських окупантів. Я увесь час періодично підтримувала з ним зв’язок і саме він надав контакти дружини свого бойового побратима – волонтерки фонду «TERRITORY UA» Валентини Захарчук. Сконтактували із нею попередньо і домовилися, що зібрану під час івенту суму коштів ми передами на придбання необхідних речей для військових, якими опікується фонд», – пояснює житомирянка Оксана Прана.

Юлія Демусь

«Тем для творчості стільки ж, скільки маємо зараз болі і захвату», – ілюстраторка Ірина Лисенко (ФОТО)

«Вільний народ вільної країни»: арт-проєкт житомирянок Олени Легенчук і Еліни Стрельцової (ФОТО)

«Кролик Кетрик з Україною в Серці»: житомирянка Катерина Бабенко створила патріотичні стікери для Viber (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Тату-майстер із Житомира Оксана Прана організувала івент митців у Канаді та зібрала кошти для військових (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*