Від українського фольку до «фірмИ»: дует «Дата м’юзік» про мету діяльності, репертуар і концерти для військових (ФОТО)

Вони знайомі з дитинства, часто доводилося виступати на одній сцені і спостерігати одна за одною з-за лаштунків, але лише у серпні 2022 року заспівали в дуеті. Катерина Латій – прессекретар великої газорозподільчої компанії в Житомирі, Тетяна Корінець – завідуюча будинком культури у селі Скоморохи, а разом – це дует «Дата м’юзік», у репертуарі якого українські та зарубіжні хіти, а нині дівчата працюють ще й над створенням авторських композицій.

Обидві мають профільну освіту і чималий досвід концертної діяльності – сольно та у складі інших колективів.

За кілька місяців дует вже встиг взяти участь у районних, міських та обласних заходах з нагоди державних свят, відпрацювати три концерти, два з яких із легендарним гуртом «Древляни», співають для захисників і долучаються до волонтерських ініціатив на підтримку ЗСУ.

«Я неодноразово бачила Таню на сцені і кайфувала від її образів. У неї завжди було довге гарнюще волосся, – згадує Катерина Латій. – Познайомилися ми ще в школі, коли обом було по років 13, але заспівати разом вдалося аж через 16 років. Це сталося після мого повернення з Польщі, куди, як і мільйонам іншим, довелося тікати через війну. Власне, тоді й почали працювати над спільним творчим проектом «Дата м’юзік», хоча перший «квартирник» разом із колегами-однодумцями відіграли якраз перед початком повномасштабного вторгнення російських військ. Тоді ми також говорили про те, що почнемо співати разом, у новому форматі та амплуа. Тепер з сумом переглядаю ті відео від 16-го лютого минулого року».

Тетяна розповідає, що підтримувала зв’язок з Катериною, поки та була за кордоном, а паралельно з іншими учасниками «Спілки творчих «Дата м’юзік» виступали на благодійних концертах. Коли ж об’єднались у дует, одразу стали працювати над новим репертуаром, аби популяризувати українську музику. Російською принципово не виконують нічого, навіть якщо дуже просять.

«Якщо заявляти «голосно» і нескромно, ми то мріємо «осучаснювати» своїми виступами концерти, які проходять в Житомирі та в районі, підіймаючи рівень їх представлення і сприйняття, – додає Тетяна Корінець. – Щиро радіємо, що це подобається глядачам, адже після концертів до нас завжди підходять поспілкуватися, поділитися враженнями, дарують компліменти і підписуються в соцмережах. Зараз ми активно працюємо над написанням власних пісень, робимо кавери та кладемо слова на музику відомих виконавців. Співаємо все – від українського фольку до «фірмИ» Загалом, виступаємо там, де потрібні. Восени організували і провели концерт під відкритим небом, під час якого збирали кошти на операцію для хворого хлопчика і одразу ж передали все його мамі, що також була присутня. Крім цього, мали честь бути запрошеними в якості членів жюрі на різні вокальні конкурси».

Якось «Дата м’юзік» мали виступити на професійному святі військовослужбовців. Зібралися у дорогу до концертного майданчику завчасно, тож їхали не поспішаючи, у супроводі армійців. Коли дісталися на місце, виявили, що всі уже зібралися в очікуванні артистів. Часу на підготовку і тим паче чек (міні-репетицію) вже не було, за 15 хвилин музиканти налаштували інструменти і звук, а дівчата рекордно швидко одягалися і робили макіяж.

«Концерт пройшов суперово. Нас приймали чудесно, дарували оплески такі щирі, що і зараз, від спогадів, стає тепло на душі. Це той момент, коли серйозні і дещо суворі захисники та захисниці дарують таку «віддачу», що після цього концерту вистачило б запалу ще, мінімум, на два додаткових, – каже Катерина. – Якось нам спало на думку привітати військових ДШВ ЗСУ з їх професійним святом. Тоді взяли мегапопулярну зараз мелодію однієї української пісні і поклали на неї свої слова, записали відео виконання. Так далі і пішло: переспівуємо відомі пісні вітаючи з Днем народження, з професійним святом та ін. Все це публікуємо у соціальних мережах на наших сторінках».

Слідкувати за творчістю «Дата м’юзік» можна у мережі Інстаграм, Фейсбук, YouTube і навіть Тік-Ток. До речі, одне з опублікованих там відео про казус під час виступу дуету, вже має більше мільйону переглядів.

Юлія Демусь

Творчі волонтери: подружжя художників з Житомира про допомогу місту та військовим

«Без прапора навіть не виходила з кімнати», – житомирянка Мілена Мельничук представила Україну на «World Miss University»

Будьте першим, хто прокоментував "Від українського фольку до «фірмИ»: дует «Дата м’юзік» про мету діяльності, репертуар і концерти для військових (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*