Творчі волонтери: подружжя художників з Житомира про допомогу місту та військовим

Художник Сергій Носок не приховує, що за період після початку повномасштабного вторгнення російських військ не створив жодної картини.

Натомість, разом з дружиною Наталією та колегами беруть активну участь у волонтерських та благодійних арт-проєктах на підтримку ЗСУ і жителів деокупованих міст. Усе це поєднують з викладацькою діяльністю в Художній школі ім. В. Шкуринського.

“Такого, щоб намалювати картину і вставити її у рамку, зараз нема. Якось не до того – нема настрою і важко це все, – пояснює Сергій Носок. Але я намагаюся робити те, про що просять інші, з чим звертаються – проєкти, поїздки, збір допомоги. До цього я завжди готовий, намагаюся знайти час і можливості”.

Зокрема, у липні на Михайлівській можна було побачити інсталяцію художника, яку він присвятив дітям, постраждалим від військової агресії росії.

До Дня Незалежності Сергій та Наталія спільно з іншими житомирськими митцями розписували металеві протитанкові їжаки, які встановили в центрі міста у березні. На них зобразили грона калини, колосся, петриківку, орнаменти.

Також Сергій надав свою роботу “Погляд з того берега”, а Наталія картину “Забута оселя” для продажу під час благодійного аукціону “Мистецький бус для ЗСУ”, коли у Житомирі збирали кошти на авто для спецпризначенців.

На початку осені у драмтеатрі презентували виставку “Мистецтво перемагає смерть”, експонатами якої стали розмальовані п’ятьма художниками гільзи від снарядів російських окупантів: ними стріляли по містах і селах Київщини.

У листопаді разом із “Культурним десантом” Сергій та Наталія Носок навідалися у Куп’янськ – містечко на Харківщині, яке 7 місяців перебувало під російською окупацією. З собою привезли допомогу – одяг, засоби гігієни та продукти, які зібрали в Житомирі напередодні. Окрім цього, на стіні однієї з будівель за 15 годин намалювали мурал із логотипом Житомира та гербом Куп’янська. Це ініціатива управління культури Житомирської міськради.

“Ця поїздка була потрібна нам усім, аби краще усвідомити реалії життя і цієї війни. Місцеві підходили до нас, цікавилися, хто ми і звідки, спілкувалися, ділилися власними думками і переживаннями. Насправді це все дуже складно, але їм важливо розуміти, що вони не одні, що є підтримка, увага. Люди були дуже доброзичливо налаштовані, – ділиться Сергій Носок. – У такі моменти розумієш справжню цінність простих речей. Більша половина населення покинула місто, із представників влади на місцях лишився лише один, за кілька кілометрів лінія фронту, але люди сподіваюся на краще. Ми усі – ті, кому не байдуже, і є їхня надія”.

У грудні в Житомирі стартувала серія майстер-класів “У тебе все вийде” для учасників АТО/ООС, ветеранів війни, діючих військових, рідних загиблих героїв. До команди волонтерів проєкту на запрошення Громадської спілки “Дім Ветерана” приєднався і Сергій Носок: допомагає учасникам заходів реалізовувати творчий потенціал.

“Я не психолог, аби аналізувати малюнки чи робити якісь висновки, але все, що залежить від мене намагаюся зробити – підказати, порадити, поділитися досвідом, направити у потрібне русло. Ми спілкуємося, обговорюємо якісь робочі моменти, – пояснює художник. – Основна мета таких заходів – арт-терапія, це не змагання, у кого краще вийде. Організовуємо цікаве і корисне дозвілля, відпочинок, аби учасники трохи відволіктися від війни та усього пережитого”.

У співпраці з “Дім Ветерана” та волонтеркою Юлією Толмачовою подружжя продовжує розмальовувати різні військові й трофейні атрибути, які у подальшому будуть представлені на виставках і благодійних продажах.

“Намагаємося допомагати і наближати перемогу у всіх планах. Звертаються часто напряму хлопці з передової, збираємо і надсилаємо усе необхідне відповідно до запитів. З мамою плетемо кікімори, на початку повномасштабної війни я ходила плести маскувальні сітки. Зараз чергуємо у “Пунктах Незламності”, збираємо речі для людей зі звільнених регіонів, – говорить художниця та волонтерка Наталія Носок. – Підтримуємо усі заходи, які сприяють духовному, фізичному та психологічному розвантаженню, популяризують українську культуру.

Для військових і звичайних людей це є якоюсь віддушиною. Дорослі і діти хоча б на деякий час забувають, що навколо війна, зосереджуються на творчості. Якщо ти можеш допомогти іншим добрим словом чи ділом, то треба це робити без вагань. Ми всі – єдиноутробні діти України, всі рідні і маємо прикласти максимум зусиль, аби здобути перемогу. Мусимо стояти один за одного та за свою країну до кінця”.

Юлія Демусь

Силянки та ґердани: житомирянка Злата Тарасенко створює осучаснені етноприкраси (ФОТО)

Житомирянин  Юрій Лисак запрошує ветеранів на творчу реабілітацію до своєї майстерні (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Творчі волонтери: подружжя художників з Житомира про допомогу місту та військовим"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*