Мистецтво зцілює: арт-терапія для військових, ветеранів війни та рідних загиблих воїнів у Житомирі (ФОТО)

У Житомирі Громадська спілка “Дім Ветерана”, яку очолює волонтерка Юлія Толмачова, спільно із партнерами продовжує реалізовувати ініціативи на підтримку військовослужбовців, ветеранів війни та рідних загиблих героїв.

Зокрема, у листопаді стартували заняття у рамках нової програми комплексної фізичної та психологічної реабілітації “Іпотерапія – повернення до життя”, яку впроваджують разом з ГО “Федерація кінного спорту Житомирської області” на базі кінно-спортивного клубу “Дербі”. Завдяки цьому учасники можуть вчитися їздити на конях, спілкуватися і взаємодіяти з ними тощо.

Крім цього, наприкінці грудня розпочалася серія художніх майстер-класів “У тебе все вийде”. У приміщенні Дому ветерана їх вже встигли відвідати дружини, батьки та діти загиблих захисників, а також діючі військові та їх демобілізовані побратими. Також долучилися поранені бійці ЗСУ, які наразі проходять лікування у травматологічному відділенні Житомирського військового госпіталю. Реалізувати творчий потенціал усім допомагає художник, викладач Художньої школи ім. Віктора Шкуринського Сергій Носок.

“Ідея проводити арт-терапію для військових та їх родин – не нова. Такі проєкти є у різних регіонах країни та й у Житомирі ми вже робили подібне неодноразово. У попередні роки заняття у Домі ветерана нам допомагали проводити дівчата із художньої студії “АРТ-Село”. Не лише малювали картини, але й розмальовували різну військову атрибутику, а далі це все представляли на виставках, продавали під час благодійних аукціонів, аби зібрати кошти на потреби армійців. За період повномасштабної війни майстер-класи з арт-терапії проводимо вперше, але вже бачимо, що потреба в таких заходах дуже велика, – говорить волонтерка Олена Гончаренко. – Особливо приємно спостерігати за емоціями військових, настрій та психологічний стан яких за ці кілька годин малювання кардинально змінюється. Вони посміхаються, жартують, розкриваються по-новому. Це справжня магія. Спостерігаючи за цим, я дійшла висновків, що треба якомога більше людей залучати до процесу і зустрічатися частіше”.

Зі свого боку Олена Гончаренко взяла на себе фінансову складову проєкту – шукає кошти на придбання матеріалів: холстів, фарб, пензлів. Значну підтримку надали місцеві компанії, які забезпечують міжнародні перевезення. Втім, не зайвою буде будь-яка допомога від небайдужих.

У планах – проводити зустрічі по кілька разів на тиждень, а це потребує додатково витратних матеріалів.

Роботи учасників майстер-класів організатори хочуть збирати. Вже є пропозиції виставляти їх на продаж з благодійною метою на міжнародних платформах, але спочатку мають підготувати експозицію.

“Перші картини, які хлопці створили у госпіталі, вони забрали собі на згадку. Попри те, що майже всі вперше в руки взяли пензлик, демонструють дуже гарні результати. Щоправда, там переважають темні кольори і сумні сюжети, але переконана, що під час наступних зустрічей їх роботи будуть світлішими. Малювання – це певний вид релаксу, коли відключаються всі думки і відбувається повне занурення у творчий процес. Арт-терапія – важлива частина комплексної психологічної реабілітації та ефективної адаптації ветеранів до цивільного життя за межами зони бойових дій. Мистецтво зцілює, покращує психоемоційний стан”, – додає Олена Гончаренко.

Юлія Демусь

Окопні свічки, кавери, майки, енергетичні батончики, вітамінні суміші для воїнів від житомирянки Софії Гудзь (ФОТО)

Поліський національний університет в Житомирі запрошує в свій контактний зоопарк (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Мистецтво зцілює: арт-терапія для військових, ветеранів війни та рідних загиблих воїнів у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*