У Житомирі запрацювала виставка народних ремесел «Мистецький передзвін» (ВІДЕО)

У Житомирі вчора, 13 січня, запрацювала виставка народних ремесел та художніх промислів «Мистецький передзвін». На ній представлені вироби 12 житомирських майстрів. Кожен охочий може впродовж тижня відвідати виставку в Домі української культури, ознайомитися з виробами та поспілкуватися з їх авторами. 

Журналісти «Times.ZT» завітали на відкриття, де познайомилися з Наталією Морозюк, яка самостійно виготовляє натуральну косметику, а також побували на майстеркласі з прядіння конопляної нитки від Олега Земнухова.

За словами майстрині Наталії Морозюк, натуральна косметика найбільше наближена до природи, має безліч корисних властивостей, і найголовніше – безпечна для людини та природи:

«Я представляю натуральну косметику ручної роботи, яку сама виготовляю з 2013 року. Хочеться донести до людей красу природи, красу того, що може подарувати нам матінка-земля, і я намагаюся поєднати ці компоненти на користь людям. Перше, що я виготовила – масажне масло. Я була масажисткою і не бачила тих масел, якими можна було працювати. Потім подружки часто питали, чи можу я їм виготовити якусь косметику: бальзамчик, масло. Пізніше вже приготувала з подружкою мило і так поступово асортимент розширювався. Трави для косметики я вирощую у себе вдома або збираю в лісі, на полі».

Також відвідувачі могли долучитися до прядіння конопляної нитки у рамках проєкту від Олега Земнухова «Нитка Єдності».

Як каже сам пан Олег, нитку пряли у різних містах і селах України, а також за кордоном. До цього проєкту долучилася величезна кількість охочих, які вклали в процес прядіння свою енергію та побажання:

«Ми прядемо цю нитку в різних громадах, селах, на різних заходах і навіть за кордоном. Ми таким чином об’єднуємо людей. Прядемо не просто так, а з наміром: побажаннями Перемоги, побажаннями миру, радості, процвітання. Це раніше була щоденна магія, коли виготовляли одяг, завжди пряли з побажаннями. Сьогодні ми цю традицію хочемо відновити. Сьогодні українці по всьому світу, і ми маємо не лише показати свою силу, а і свою культуру, історію, серце, і найкращі свої риси. Виготовляємо нитку на прядці, вона старовинна, ще з Карпат, але дуже зручна».

Майстер додає, виготовити виріб з такої нитки – задача не з простих і вимагає чимало часу. Проте в результаті з’являється гарний натуральний одяг, взуття та аксесуари.

Нагадаємо, проєкт #Містосад: відновлена теплиця, декоративні рослини і гурток для школярів у Коростишеві (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі запрацювала виставка народних ремесел «Мистецький передзвін» (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*