У Житомирі готові до трансплантації нирок та серця, найближчим часом почнуть оперувати (ФОТО-ВІДЕО)

Житомирська обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського готова проводити трансплантації. Цього року в лікарні планують провести трансплантацію нирки та серця. Про це у п’ятницю, 14 травня, розповів головний лікар КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради Богдан Леськів.

У Житомирській лікарні імені О.Ф. Гербачевського 14 травня зібралися до круглого столу представники від МОЗ та ВРУ,  лікарі та народні депутати для обговорення викликів, сьогодення та майбутнього трансплантації в Україні. Зокрема, вони відзначили готовність лікарні імені О.Ф. Гербачевського проводити трансплантації. Нещодавно лікарня отримала ліцензію від МОЗ, тому в цьому році планують провести трансплантацію нирки та серця. 

«Ми отримали матеріально технічну базу, ліцензію Міністерства охорони здоров’я, яка дозволяє займатися таким видом медичної практики, згідно рішення Кабміну, наш заклад внесений до переліку закладів, які надають медичну допомогу з приводу трансплантації. За попередній рік ми змінили структуру нашого закладу, де вже є відділення трансплантології, введи в штат координаторів та лікарів з трансплантології. Ми вже готові до проведення операцій. Це буде родинна нирка, від батька до сина, операція буде проведена найближчим часом. Окрім нирки плануємо трансплантувати серце в межах цього року. Ми повністю все фінансуємо, всі витрати, які необхідні для проведення трансплантації за рахунок нашої лікарні, але ми отримуємо компенсацію», – розповів головний лікар Богдан Леськів.

Завідуючий відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського Анатолій Матвійчук зауважив, що лікарі пройшли всі необхідні стажування, тому готові до проведення операцій:

«Це була команда лікарів відділення кардіохірургії, а також наших співробітників з державних установ, інститута серця та Шалімова. По-перше, це повинен бути відбір пацієнтів, щоб був правильний результат, і спеціальні обстеження, які визначають, чи підійшли ці донорські органи тим пацієнтам, які цього потребують. Наші лікарі проходили стажування в державних установах, лікарня отримала ліцензію на трансплантацію, і ми готуємося до операції. Наші навчання не тільки в лікарні були, ми були присутні на операціях, проходили теоретичну та практичну частини. В плані родинної трансплантації задіяно багато людей, близько 40 людей будуть приймати участь, щоб ми могли допомогти пацієнтам. У нас є все необхідне обладнання та препарати, тому ми готові на всі 100%», — повідомив Анатолій Матвійчук, завідуючий відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського.

«Ми на цей рік заклали в бюджет 56 млн, щоб у цьому році в червні-липні був пакет по супроводу пацієнтів „до та після“ трансплантацій введення пацієнтів. Відповідальність завжди є на лікарях, і наші пацієнти повинні це розуміти, але ми врегулювали питання захисту лікарів, щоб наші лікарі нічого не боялися. Не один лікар прийматиме рішення у постановці діагнозу смерті мозку і що робити далі, це буде вирішувати консиліум лікарів та судмедексперти, які повинні за добу дати обгрунтовану відповідь, чому він заборянятиме потенційному донору бути донором. У нас є закон, де чітко все прописано», — розповіла заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва.  

Генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка зауважив, що державою передбачені кошти на трансплантацію, тому пацієнти не повинні з власної кишені оплачувати операцію:  

«Ми зараз радіємо кожній трансплантації серця, чому? Бо за всю попередню історію незалежності ми мали 8 трансплантацій серця, за півтора останніх року — 14. Це дуже мало, бо щодня це мало б виконуватися. По всій території України нуль діагностик смерті мозку, за виключенням Запорізької області, це було два роки тому. Інститут Шалімова може виконати 40 трансплантацій в рік, але в них немає свого донорського потенціалу, і вони залежні від інших центрів. Ваша лікарня включена у проект з питань трансплантації, це означає, що лікарня заключає договір на оплату операцій з трансплантації відповідно до тарифів, які затверджені Кабміном. На сьогодні трансплантація нирки складає 397 тис грн, які МОЗ оплачує закладу, але ці тарифі найближчим часом майже вдвічі будуть підняті, для родинної трансплантації це 323 тис грн + 60 тис грн. Пацієнт не має платити за трансплантацію. В нас є кошти, на цей рік 502 млн грн виділено на програму трансплантації, цього достатньо, щоб оплатити всі трансплантації, які будуть виконані в Україні».

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі готові до трансплантації нирок та серця, найближчим часом почнуть оперувати (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*