У Житомирі хочуть врегулювати проблему небезпечного водіння електросамокатів 

У Житомирі хочуть врегулювати проблему небезпечного водіння електросамокатів

Із появою величезної кількості електросамокатів на вулицях Житомира, і пішоходи, і водії почали скаржитися на постійну небезпеку через невміння людей правильно користуватися цим транспортом. Особливо це стосується молоді, адже саме вони в повній мірі порушують правила дорожнього руху, їздять з великою швидкістю пішохідними вулицями, де велике скупчення людей, а також не дбають про власну безпеку, виконуючи небезпечні трюки та користуючись одним самокатом вдвох чи втрьох.

Саме про це йшлося сьогодні, 7 червня, під час позачергової сесії Житомирської міської ради. 

Депутат Іван Мартинчук зазначив, що є чимала кількість звернень від житомирян із проханням врегулювати цю ситуацію:

«Сьогодні дуже багато звернень від містян щодо неконтрольованої ситуації з електросамокатами. Наприклад, у 2023 році за 5 місяців до лікарні потрапило троє неповнолітніх, через травмування на самокатах. Вже у 2024 році за аналогічний період зафіксовано 30 випадків госпіталізації. І це тільки ті, що звернулися до лікарні, бо це були важкі випадки. Це спричинено тим, що багато підлітків і молоді, які корисуються електросамокатами, знімають відео в TikTok, як вони газують, їздять часто по двоє-троє на самокаті. Я думаю, хто прогулювався вечером по Михайлівській, міг бачити це». 

За словами депутата, лиш віднедавна в Україні самокати та моноколеса визнані транспортними засобами. Відповідний законопроєкт №8172 підписав президент Володимир Зеленський 2 квітня 2023 року. А отже, такий самокат повинен рухатися якомога правіше проїзної частини, водій повинен користуватися світловідбиваючими елементами та шоломом. Також заборонено їздити тротуарами і пішохідними доріжками. Проте у ПДР досі немає визначення, що таке «електросамокат».

«Я пропоную, не забороняти це, а щоб виконавчі органи міської ради включилися в цей процес більш активно, і подумали про те, як врегулювати це питання з точки зору безпеки. Це треба робити, бо за цей рік у Вінниці 10-річний хлопчик загинув під колесами вантажівки, бо раптово виїхав на електросамокаті на пішохідний перехід. У Одесі зіткнулися двоє юнаків, через сильний удар об асфальт у одного з них проламаний череп. Такі випадки є в кожному місті, тому пропоную максимально піти в діалог із фірмами, які надають ці самокати. Створити ідентифікацію особистості для користування самокатом, і зробити так, щоб цими самокатами не могли користуватися неповнолітні та діти без надання дозволу батьків», – додав Іван Мартинчук.

Нагадаємо, «Сильні люди вільного міста»: де можна придбати брендовану та сувенірну продукцію із символікою Житомира (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі хочуть врегулювати проблему небезпечного водіння електросамокатів "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*