У Житомирі малюк з вагою 730 грамів бореться за життя (ФОТО)

У Житомирському обласному перинатальному центрі майже 2 місяці тому народився хлопчик з вагою 730 г. Пологи розпочались на шостому місяці вагітності, тому малюк має серйозні проблемами зі здоров’ям. У новонародженого діагностували бронхолегеневу дисплазію — легенева тканина недорозвинута та дещо заміщена сполучною тканиною, тому весь цей час породілля разом з хлопчиком перебувала в реанімації.

«Лише 18% дітей у ваговій категорії від 500 гр до 1 кг за статистикою хворіють на бронхолегеневу дисплазію, але чим менша вага, тим більші ризики в маляти. Діти з таким діагнозом в подальшому житті частіше хворіють та мають слабкий імунітет, тому першими серед однолітків можуть заразитись вірусом. У подальшому будь-яка система людського організму наражається на небезпеку. Проте медиками доведено, що в більш дорослому віці люди з таким попереднім діагнозом налаштовані на позитив та зовсім не агресивні. Головне дати такій дитині можливість, в першу чергу життя, якісного життя», — зазначив завідувач відділенням інтенсивної терапії новонароджених Житомирського обласного перинатального центру Сергій Лапоног. 

Тридцятирічна жінка народила хлопчика 21 грудня 2019 року на 24 тижні вагітності, у той час коли нормальний період розвитку плоду складає 39-42 тижні. 

Валентина Лужук розповіла, що це її 4-та вагітність. Новонародженого назвали В’ячеславом. Зараз його вага складає 1,840 кг зі зростом 42 см. Він виріс на 10 см. Хлопчик має ще двох братиків та сестричку. Павлику та Адрію 8 та 5 років, а Аліні — майже два. 

«Передчасні пологи розпочались, через те, що на п’ятому місяці я перехворіла вітрянкою. Старший син у школі заразився, а я біля нього. Попередні пологи також були передчасні — донечка народилась з вагою 1, 650 кг. Проте Алінка сама дихала, бо коли народився Славік, то ми більше 70 діб провели в реанімації», — розповіла породілля.

Немовля зараз харчується спеціальною дитячою сумішшю і вже трохи самостійно дихає, хоча й апарат для вентиляції легень періодично підключають. 

Зараз дитина знаходиться у відділенні постінтенсивного виходжування новонароджених недоношених дітей. 

«Його стан безумовно важкий, бо єдине досягнення — це те, що хлопчик дихає практично самостійно. Маля поки не смокче, тому харчується через зонд. Взагалі з такими дітками ми не загадуємо наперед навіть на пів години, тому що ситуація може стрімко змінитись. Проте для нас це не екстрена ситуація, тому що на сьогодні у відділенні знаходиться троє дітей з вагою при народженні менше кілограму, а минулого тижня вже виписали немовля що народилося 890 гр. Аби виходити недоношене маля необхідно щонайменше 3 місяці, проте бувають випадки, коли дітям доводиться перебувати у відділенні перинатального центру і 5 місяців», — пояснила завідувачка відділенням постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених Майя Смоляр. 

Вона також розповіла, що аби виписати таку крихітку, її стан здоров’я має бути адаптованим. Хлопчик має навчитись самостійно дихати, смоктати та ковтати, причому координаційно. Важливо також, аби неврологічний стан дитини був задовільним, а маса тіла досягла більше 2-ох кілограмів зі щоденним набором ваги 10-20 грн на кг маси тіла.

У новонародженого в подальшому є ризики до розвитку ретинопатії недоношених, при якому діти, якщо вчасно не прооперувати, залишаються сліпими, бо відбувається відшарування сітківки. Можлива також і патологія центральної нервової системи чи дитячий церебральний параліч.

Щоб виходити дитину вагою до кілограма без вагомого дисбалансу здоров’я, у 2018 році необхідно було витратити близько 100 тис грн. Зараз ця сума набагато більша і навіть коштів, які закладені Національно службою здоров’я на 2020 рік для дітей, що народились з вагою до 1.5 кг не вистачить на період адаптації. У перелік державних послуг в таких важких ситуаціях не входить жодного препарату, який використовується для харчування дітей в такому віці. Тому батькам доведеться витратити чимало коштів на харчування В’ячеслава.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі малюк з вагою 730 грамів бореться за життя (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*