У Житомирі може з’явитися Поліський національний університет

Назву Житомирського національного агроекологічного університету знову хочуть змінити. Найближчим часом керівництво навчального закладу планує звернутися до Міністерства освіти і науки для отримання дозволу.

Ініціативу щодо перейменування вищого навчального закладу в Поліський національний університет обговорювали під час загальних зборів університету, де рішення підтримали одноголосно.

Головною причиною перейменування закладу, на думку ректора, є внесення змін до закону «Про вищу освіту», який трактує нові вимоги для науково-педагогічних працівників та встановлення мінімального ліміту цін на навчання. Але каталізатором цього перейменування стала зміна специфіки класичних та регіональних закладів вищої освіти.

Мова йде про виділення кількості бюджетних місць навчальним закладам. Адже коли Міністерство освіти призначає ліміти,  у першу чергу звертає увагу на регіональну приналежність закладу та напрямки спеціалізації. А ЖНАЕУ потрапив під ці категорії, так як «агроекологічний» не є класичним вузом. Натомість після зміни назви зникне прив’язка до конкретного регіону, а різновиди спеціальностей в університеті дозволяють випускати не лише фахівців екологічного напрямку, а й багатьох інших.


Раніше: За понад півтора мільйона гривень в Ботанічному саду відновили водойми (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі може з’явитися Поліський національний університет"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*