Нова ОТГ на Житомирщині: обласний центр об’єднається із селом Вереси

До 1 грудня  Житомир стане першим обласним центром в Україні, який об’єднається з селом та створить ОТГ. Адже Вересівська сільська рада одноголосно проголосувала за ініціативу приєднатись до Житомира, а сьогодні депутати міської ради затвердили приєднання та створення об’єднаної територіальної громади.

Для остаточного приєднання та створення нової ОТГ залишилося провести ряд розрахунків та вивчити економічну ситуацію і потреби жителів після приєднання.

Зокрема, необхідно розрахувати обсяг доходів та видатків провести моніторинг закладів, які утримуються за рахунок бюджету Вересівської сільської ради та підготувати пропозиції щодо створення у Вересах центрів надання адміністративних послуг, нотаріальних дій, реєстрації актів цивільного стану, реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання тощо.

Рішення про об’єднання також передбачає укласти Меморандум про добровільне об’єднання (приєднання) у якому серед пріоритетних завдань для  Житомирської міської об’єднаної територіальної громади є: збереження та покращення існуючої матеріально-технічної бази об’єктів соціально-культурного призначення, закладів освіти та медицини на території села Вереси; будівництво та ремонт вулиць і доріг у селі Вереси у межах коштів передбачених на потреби села Вереси та субвенції з державного бюджету  на розвиток інфраструктури; будівництво та ремонт мереж вуличного освітлення у межах села Вереси у межах коштів передбачених на потреби села Вереси та субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури; розвиток мережі транспортного сполучення між містом Житомиром та селом Вереси тощо.

Всього на Житомирщині 5 міст обласного значення – Житомир, Новоград-Волинський, Малин, Бердичів, Коростень. Серед яких, окрім Житомира, на чергове засідання Новоград-Волинської міської ради 01.11.2018 також винесено питання  про добровільне приєднання територіальних громад сіл Майстрівської сільської ради до Новоград-Волинської міської ОТГ. У інших містах триває діалог з суміжними сільськими, селищними радами.


Нагадуємо: Житомирська область отримає найбільше грошей на розвиток ОТГ

Будьте першим, хто прокоментував "Нова ОТГ на Житомирщині: обласний центр об’єднається із селом Вереси"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*