Житомирська область отримає найбільше грошей на розвиток ОТГ

4 квітня Кабінет Міністрів України затвердив розподіл обсягу субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році. Загалом найбільший обсяг субвенції отримають ОТГ Житомирської області – 164,6 млн. грн., Дніпропетровської – 157 млн. грн., Чернігівської – 143,2 млн. грн., Хмельницької – 143,2 млн. грн.

1,9 млрд. грн. субвенції розподіляються між 665 об’єднаними громадами, що були створені у 2015-17 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення ОТГ з рівною вагою обох цих показників. У 2018 році найбільшу субвенцію отримає Олевська ОТГ Житомирської області: 17,6 млн. грн.

А найменшу – Нижанковецька ОТГ Львівської області: 293,2 тис. грн. Також рішенням уряду удосконалено порядок та умови надання субвенції. Після набрання чинності постанови громади матимуть два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки на всю суму субвенції. Тобто, на реалізацію проектів  у громад буде півроку, і вони зможуть будівельні та ремонтні роботи за кошти субвенції провести влітку і восени, а не в грудні, як було раніше. Новий порядок дозволить уникнути ситуацій, коли громади  спочатку зволікали з подачею проектів, а потім не мали часу на їх реалізацію, відтак невикористані гроші поверталися до державного бюджету.

Кошти субвенції у 2018 році можуть спрямовуватися і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний, ремонт вулиць і доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення. Обидва документи було раніше погоджено Асоціацією міст України, яка надавала свої зауваження та пропозиції, і їх було враховано.

 Світлана ПРОКОФ’ЄВА

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська область отримає найбільше грошей на розвиток ОТГ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*