HOVER
INNA BILA
SUSIDY

У Житомирі на Новому бульварі планують видалити більше 50 дерев

Screenshot 4 15 777x437 - У Житомирі на Новому бульварі планують видалити більше 50 дерев

У Житомирі на майдані Корольова планують зрізати тополю, яка розташована за колишнім кінотеатром «Жовтень». Дерево підриває плиткове покриття, а також нещодавно з нього обірвалась велика гілка. 

Через капітальний ремонт території Нового бульвару там також планують зрізати 55 дерев. У міськраді пояснили, що вони знаходяться в незадовільному стані, сухостійні, втратили декоративність й досягли вікової межі. Натомість 9 червонокнижних дерев, що знаходяться на об’єкті реконструкції, будуть збережені. Їх огородять та прикріплять спеціальні таблички.

«Кілька років тому краєзнавцем Мокрицьким тополя рекомендована до заповідання, як найстаріша тополя в Житомирській області. 2 липня з тополі впала велика гілка. Добре що ні на кого не впала, але вона пошкодила майно закладу „Файна кнайпа“. Через розгалужену кореневу систему тополя підриває плиткове покриття навколо і не факт, що цього не буде після реконструкції. Проте представник державної екологічної інспекції пояснив, що тополю заповідати не варто. Це м’яка й крихка деревина. ЇЇ вікове обмеження — це 80 років», — пояснили в міськраді.

Screenshot 2 23 - У Житомирі на Новому бульварі планують видалити більше 50 дерев

КП «Зеленбуд» також звернувся до міськради з проханням видалити це насадження, адже дерево дійсно небезпечне. Проте сьогодні вже під час другого позачергового зібрання виконкому міський голова Сергій Сухомлин заявив, що акт обстеження тополі не було зроблено. На засідання винесли питання, яке не було вивчене, тому планується службова перевірка по підготовці документів на виконком. Поки знищувати тополю ніхто не буде.

По проєкту реконструкції Нового бульвару на об’єкті запланована висадка 20 дерев та 700 кущів. Загалом планують висадити 879 нових насаджень.


Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі на Новому бульварі планують видалити більше 50 дерев"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*