У Житомирі обговорили питання недостатньої освітньої субвенції та тарифів для населення 

У Домі української культури сьогодні, 2 лютого, відбулися збори Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України. Головна мета зустрічі – обговорення питань недостатньої освітньої субвенції та тарифів на комунальні послуги для населення.

За словами виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, питання освітньої субвенції наразі дуже важливе, оскільки це впливає, у тому числі, на вмотивованість українців з дітьми повертатися з-за кордону:

«Асоціація міст провела аналіз. Серед 841 громади, які зараз виконують свої повноваження, 726 мають дефіцит коштів по освітній субвенції. Тобто ситуація є характерною для всіх областей, у тому числі – для Житомирщини. Сфера освіти є ключовою, бо ми звертаємо увагу не лише на гуманітарну сторону, розвиток поколінь, а і на те, що це впливає на економічний розвиток і доходи державних, місцевих бюджетів. Є люди, які виїхали з дітьми за кордон, влаштували там до навчальних закладів дітей, і зараз спілкуються з вчителями, які були у них в Україні, і запитують, чи варто повертатися. І коли чують від освітян, що рівень фінансового забезпечення є недостатнім, то звісно, що вони приймають рішення залишитися. І чим довше вони там залишаються, тим менші шанси, що вони повернуться назад в Україну». 

Виконавчий директор АМУ додає, що окрім освітніх питань є також питання тарифів, які впливають на кожного українця.

«Якщо питання освіти стосується не кожного, то тарифи – те, що стосується кожного українця. В умовах війни, коли ми сидимо без світла, тепла, води, тобто, без комунальних послуг, не виконано зобов’язання минулого року – компенсація місцевій владі від 14-26 млрд. грн. різниці в тарифах. Це було зроблено для того, щоб для нас  із вами, громадян, тарифи не підвищувалися. А щоб вони не підвищувалися, потрібна фінансова допомога комунальним підприємствам. Якщо зараз її не надати, то комунальні підприємства закриються, а громадяни – не отримуватимуть послуги», – пояснює Олександр Слобожан.

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що функції місцевого самоврядування в умовах війни суттєво змінилися:

«В умовах війни функції місцевого самоврядування дещо змінилися, є дуже багато викликів. У нас багато переселенців, це теж навантаження на місцевий бюджет, величезна підтримка наших військових. За минулий рік ми виділили понад 230 млн. грн на підтримку наших ЗСУ». 

Нагадаємо, «Хід королеви»: в Житомирі безкоштовно навчають дітей грі у шахи, патріотизму та свободі волі (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі обговорили питання недостатньої освітньої субвенції та тарифів для населення "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*