«Хід королеви»: в Житомирі безкоштовно навчають дітей грі у шахи, патріотизму та свободі волі (ФОТО)

Олексій Вебер нещодавно склав повноваження віцепрезидента Федерації шахів Житомирської області, звернувся за повісткою у військкомат і планує нести службу в ЗСУ разом зі своїми побратимами, аби знищувати російських окупантів.

Між тим, проводить просвітницьку роботу та виховує патріотичний дух підростаючого покоління під час безкоштовних занять шахового гуртка «Хід королеви». Такі проходить на базі обласної бібліотеки для дітей і юнацтва, а також у Дитячій точці «Спільно» в приміщенні кінотеатру «Жовтень». Це проєкт, який реалізувала ГО “From Ukraine” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в обласному центрі, створивши простір для дозвілля, навчання, спілкування і творчості дітей.

Олексія грати шахи ще в дитинстві навчив дідусь. Пригадує, що вони використовували різнокольорові гудзики. Спершу опанував шашки, а тоді й шахи. Нині із задоволенням навчає цьому усіх охочих віком від 3 до 101 року. Переконує, що дітям на заняття краще приходити разом із батьками. Так вони не лише зможуть корисно проводити час, але й спільно навчатися і тоді буде з ким грати вдома та покращувати навички.

«Навчання для дітей в Україні має бути безкоштовним, аби не тягнути з батьків гроші, яких і так не вистачає. Власне, тому діти й проводять багато часу на вулиці, потрапляють у різні компанії, курять, вживають спиртне. Моя ціль – забрати дітей із вулиці, щоб вони були під надійним наглядом наставника. Я їм розповідаю, що в житті люди повинні бути вільними, тобто треба виховувати вільних людей, а не рабів. У кожного є вибір: бути людиною – допомагати іншим, чи бути нелюдом – красти з бюджету.

Протягом усього життя вони мають навчатися. Отриманих в школі та університеті знань – замало, аби реалізуватися повноцінно у всіх сферах. Перед навчанням вмикаю гімн держави і разом з дітьми виконуємо його. Намагаюся виховувати патріотів, які через 10-20 років будуть змінювати свою країну. Я німець за національністю, але патріот України, – пояснює Олексій Вебер. – Усі мої заняття принципово коштують нуль гривень. Гуртки, які веду, передаватиму своїм колегам і вони так само будуть продовжувати безкоштовно викладати шахи в Житомирі. Це ініціатива та принципова позиція Федерації шахів Житомирської області – некомерційної громадської організації, президент якої Людмила Кицак.

На мою думку, шахи повинні бути у кожному навчальному закладі та закладі вищої освіти. Це правильно, бо шахи вчать думати, концентруватися, мислити. Дитина може дві години дивитися на квадратик 50 на 50 см, пересувати фігури, випрацьовувати певну тактику, застосовувати прийоми і перевіряти комбінації, не бігати. Нехай більше дітей займаються шахами, щоб не бути рабами та не продаватися за гроші».

В одній групі гуртка одночасно може займатися 12 учасників, якщо бажаючих буде більше, то сформують додаткові групи. Заняття, які включають теоретичну (тактика і стратегія шахової гри) та практичну частини, проводить особисто тренер Олексій Вебер.

На локації у «Жовтні» зустрічі проходять у середу й четвер о 17.00, тривалість – година.

Юлія Демусь

«Доброхімич» – безкоштовний волонтерський проєкт із вивчення хімії для школярів, які постраждали від війни

Створити проєкт, отримати грант: на Житомирщині молодь долучається до інноваційної програми «UPSHIFT»

Будьте першим, хто прокоментував "«Хід королеви»: в Житомирі безкоштовно навчають дітей грі у шахи, патріотизму та свободі волі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*