Створити проєкт, отримати грант: на Житомирщині молодь долучається до інноваційної програми «UPSHIFT»

Облаштувати креативний та безпечний простір, організувати фестиваль або запустити Телеграм-бот – саме такі проєкти у рамках інноваційної програми для молоді «UPSHIFT» представили 8 команд з громад Житомирської області та отримали по 60 гривень тисяч на їх реалізацію.

«UPSHIFT» — це глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка впроваджується у понад 40 країнах. Завдяки їй підлітки та молодь можуть пропонувати і втілювати інноваційні рішення щодо актуальних проблем у школі, громаді та місті.

На Житомирщині “UPSHIFT” реалізує громадська організація «Інститут Креативних Інновацій» у співпраці з Управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОВА за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Наразі запускають вже 3-й конкурсний відбір на учать у програмі. Його тема – «Неформальна освіта». Прийом заявок завершуються 30 грудня.

Загалом у Житомирі та області планується провести 10 навчальних тренінгів «UPSHIFT». Перший із них був присвячений підтримці та розвитку молодих людей через молодіжні центри, простори, хаби. Про результати цього набору розповідає голова  ГО «Інститут Креативних Інновацій», директорка Молодіжного центру Житомирщини #kreativ_space Вікторія Безсмертна.

«У нас були команди із Житомира, Житомирської міської ОТГ, Ємільчинської, Хорошівської, Коростишівської та Потіївської громад. Вік учасників – від 14 до 24 років. Під час навчального тренінгу вони вчилися працювати в команді, аналізувати проблеми та розробляти проєкти, шукали інноваційні рішення актуальних проблем, які їх хвилюють, – пояснює Вікторія Безсмертна. – За допомогою досвідченого/ї менторки-фасилітаторки/ ментора-фасилітатора крок за кроком досліджували обрану проблему, вивчали цільову аудиторію і тестували свої ідеї. У результаті команди створили проєктні ідеї та отримали можливість залучити фінансування від програми «UPSHIFT». Перші 8 команд таким чином розробили різні проєкти, серед яких – простір відкритості та психологічної допомоги, кімната відпочинку та перезавантаження для студентів, центр безпеки для підлітків, культурний хаб та інші молодіжні простори».

Зокрема, «Захисники слова» хочуть створити простір для об’єднання молоді в Коростишівській громаді, а «Кітик team» – простір відкритості та психологічної підтримки для молоді нашого міста. Там можна буде дізнатись про можливість отримати безкоштовну психологічну допомогу, пройти відповідні тренінги та арт-терапію. Це має допомогти молоді подолати страх перед психологами та, водночас, покращить їх моральний стан під час війни.

Команда «Self-made-youth» подбає про те, аби у Потіїівській громаді був майданчик з умовами для тих, хто прагне підтримати молодь у самореалізації.

За облаштування молодіжного простору для проведення культурних і розвиваючих заходів та активностей у Хорошівській громаді відповідає команда «ТЕМП».

Організує та проведе фестиваль «З’ївент», аби надихнути молодь творити й споживати україномовний контент, команда «LOOKs» із Житомирської громади.

Крім цього, команда «Action», до складу якої входять студенти різних курсів природничого факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка, реалізує проєкт кімнати відпочинку та спілкування/перезавантаження/дозвілля + соціалізації на базі гуртожитку. Зазначається, що серед його мешканців є внутрішньо-переміщені особи та студенти-сироти.

Житомирська команда «Fantasy’s defenders» планує запустити спеціальний Телеграм-бот, який би допомагав підвищувати самооцінку підлітків, аби вони почуватились впевненішими в соціумі. Задля цього потрібно буде заповнити анкету і пройти психологічне тестування.

«em.kreativ_teens» із Ємільчинської громади облаштує в себе безпечний простір, де проходитимуть тематичні вечірки, зустрічі і тренінги з психологами, збиратимуться клуби за інтересами, під час яких молодь вчитимуть бути самими собою і не боятися виходити за межі загальноприйнятих рамок.

«Завдяки «UPSHIFT» у мене повністю змінився кругозір. Я зрозуміла, що бути вільною у власній думці та не боятися відкривати для себе щось нове – класно. Це стало своєрідною мотивацією, що потрібно йти до своєї мети і не здаватись. Думаю, що наша команда «ТЕМП» зможе втілити в реальність задуманий проєкт. Хочемо зробити простір, де молодь буде проводити культурне дозвілля. На тренінгу з командою і менторами ми обговорили, яким хочемо бачити цей простір, а зараз починаємо активно працювати над цим», – поділилася 16-річна учасниця програми Анна Прибудько.

Для тих, хто лише бажає долучитися до інноваційної програми для молоді «UPSHIFT», потрібно:

сформувати команду з 3-5 учасників/ць віком від 14 до 24 р.;

визначити контактну особу, як(а)ий буде вести комунікацію від імені команди;

визначити та описати в анкеті проблему підлітків та молоді вашої громади, яка вас турбує і яку ви хочете вирішити. На етапі подачі заявки потрібно визначити проблему, але не потрібно мати готове рішення або проєкт. Зосередьтеся саме на

формулюванні проблеми та її негативних наслідках, які ви хочете подолати, а в процесі роботи в UPSHIFT ви зможете знайти інноваційне рішення для цієї проблеми;

заповнити анкету за посиланням .

Програма включає такі етапи:

подача заявок командами;

розгляд заявок та визначення команд, які будуть запрошені на дружні розмови;

проведення дружніх розмов у форматі онлайн та визначення команд, які візьмуть участь у «Boot camp UPSHIFT»;

3-х годинна онлайн зустріч, під час, якої команди знайомляться з програмою «UPSHIFT», з менторами-фасилітаторами/ менторками-фасилітаторками та проходять фазу натхнення/дослідження;

участь десяти команд у «Вoot camp» в режимі офлайн протягом 4-х днів, розробка проєктних ідей та їх презентація;

допрацювання проєктних ідей та можливість отримати фінансування для їх реалізації;

реалізація проєктів.

Більше про програму «UPSHIFT» можна дізнатися на сторінках Інстаграм, Фейсбук або на сайті.


Юлія Демусь

Корисний мотлох: в Житомирі збирають електронне сміття для вторинної переробки (ФОТО)

Із оксамиту й сатину: ялинкові іграшки ручної роботи від житомирянки Ксенії Амельчакової (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Створити проєкт, отримати грант: на Житомирщині молодь долучається до інноваційної програми «UPSHIFT»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*