Вже кілька наборів новорічних кульок на ялинку підготувала житомирянка Ксенія Амельчакова. Придбати їх можуть усі охочі, світлини готових виробів публікує на своїй сторінці у соцмережі. Така творча діяльність для неї – звична справа, втім, нині основна мета – зібрати кошти на допомогу ЗСУ.
Влітку 2014-го у зоні проведення АТО на Донеччині загинув чоловік Ксенії – військовослужбовець 30-ї бригади Юрій Амельчаков. Його тіло змогли знайти лише через кілька місяців, а ідентифікувати і поховати героя – через 13 місяців, у 2015 році.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/318337592_3271751229714129_729522039570236395_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/318181759_3271751529714099_474997215190476_n.jpg)
Увесь цей час, згадує Ксенія, вишивала картини та ікони. Здавалося, що як тільки завершить чергову роботу, з’явиться хоч якась інформація про чоловіка. Поряд з нею були 12-річна донька і 2-річний син. На вишивання час лишався лише вночі. Усе роздавала чи передавала на благодійні продажі, а кошти скеровувала на підтримку захисників.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/318143900_3271751283047457_6264777708363336998_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/318122230_3271751579714094_3156769507549247437_n.jpg)
«У 2015 році я почала вишивати для себе блузку, але закінчити її і досі не можу. Лишається зовсім трохи, але не можу, – ділиться Ксенія. – Рукоділлям займаюся дуже давно. Спочатку це були книжечки та іграшки з фетру для дітей, розвиваюча кишенька-корівка на ліжечко. Потім в’язала для дітей різні гарні речі по схемах із журналу. Останнім часом оздоблювала корзини до Великодня, робила пасхальні і різдвяні вінки. Мені це все подобається. Коли маю час, настрій і натхнення обов’язково щось роблю своїми руками для рідних, друзів. Коли у Лілії та Андрія Ільницьких (батьки загиблого десантника 90-го батальйону Дмитра Ільницького) народились дівчатка-трійнята, виготовила їм альбом для фото. Хотілось зробити щось приємне, адже свого часу вони дуже мене підтримували».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/317726285_3271751663047419_1750346309927692478_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/316546292_3260615580827694_1839534497766096849_n.jpg)
Ідея створювати святкові та яскраві кульки на ялинку до майстрині прийшла нещодавно. Подібну техніку побачила в Інстаграмі, спробувала опанувати. Придбала у місцевому магазині тканин потрібні матеріали – сатин і оксамит, додаткові декоративні елементи. Наразі все вже замовляє в інтернеті.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/316251939_3260615347494384_6804913136127468536_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/316084014_3260615540827698_1920487386484745649_n.jpg)
«Я розумію, що ті кошти, які переказую на потреби військових, вони не значні, всім допомогти не можу. Бачила, що волонтери проводять різні благодійні лотереї і розіграші прикрас, картин, шоперів, худі, футболок, годинників. Вирішила також долучитися. Попередньо домовилися про це із житомирською волонтеркою Лілією Шашкевич-Онищенко. Власне, задум саме такий – робити, продавати, а зібрані кошти – для воїнів, – продовжує Ксенія Амельчакова. – Чому саме кульки? Напевно, попри все хочеться якогось дива. Розумію, що зараз не до свят і прикрашання ялинок чи осель, але життя продовжується, нам треба шукати хоч в чомусь позитив, аби вистояти. Коли щось створюю, відволікаюся, відпочиваю думками, перезавантажуюся. Є робота, діти, побут, але вечірній час намагаюся присвячувати творчості. Якщо відсутня електроенергія, займаюся підготовчими процесами – роблю бантики до кульок, обдумую дизайн. Буває, що втрачаю відчуття часу і засиджуюся до другої ночі. Я ще навчаюся, переглядаю додаткові тематичні відео, фантазую відповідно до того, що маю під руками. Донька Ліза робить браслети зі стрічок і передає оборонцям на передову».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/315827942_3260614127494506_7259875222206230268_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/315769174_3260613844161201_8246720008661518329_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/178231696_2821973888025201_279593792709154969_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/175689575_2817316485157608_4404065236693878111_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/172387235_2813011142254809_4338883731055730063_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/12/172304111_2813011098921480_8642204015053626864_n.jpg)
Юлія Демусь
Не рубайте! В Житомирі можна придбати ялинку у горщику (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Із оксамиту й сатину: ялинкові іграшки ручної роботи від житомирянки Ксенії Амельчакової (ФОТО)"