У Житомирі показали, як працює обладнання для перевірки повітря та теплоносіїв

Комплект унікального обладнання, яке Житомиру подарувала Швейцарія, дозволяє знайти пориви в мережі водо-, газо- чи електропостачання, перевірити природну та штучну вентиляцію приміщення, визначити рівень освітлення робочого столу школяра чи виміряти рівень шуму від будівництва та інших джерел. Всі ці функції спеціальних приладів використовуються у комунальному господарстві міста для енергоефективності та усунення неполадок в роботі будь-яких систем, особливо в опалювальний період.

“Це обладнання було подаровано громаді в рамках проєкта “Енергоефективність в місті Житомирі” завдяки фінансовій підтримці швейцарського бюро з міжнародного співробітництва. Проєкт реалізовується з 2015 року і до нього входить декілька компонентів – це розвиток системи централізованого теплопостачання в місті, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна теплових мереж, побудова ТЕЦ та когенераційна установка на циклі Ренкіна (ред. цикл перетворення теплової енергії в роботу, або навпаки, з використанням водяної пари). Також проєкт включає розвиток муніципальної системи енергоменеджменту, а саме впровадження європейської енергетичної відзнаки, яку місто Житомир отримало в 2018 році”, – розповів начальник відділу інфраструктурних проєктів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку Житомирської міськради  Олександр Гончарук.

Одним із приладів, який входить до комплекту перевірки повітря та енергоносіїв, є унікальний тепловізор. 

“За допомогою нього можна побачити перепад температур. Наприклад, на скільки якісно утеплені труби чи наскільки якісно працює система опалення. Ось він показує температуру руки, 31 градус на поверхні. Якщо прикласти руку до стіни,то від неї залишиться тепловий слід, який розпізнає прилад. Цю картинку ми можемо зберегти, потім опрацювати й порівняти, наскільки працюють перепади температур на різних об’єктах. Що стосується батарей, то якщо система опалення працює тривалий час, з часом вона забивається і можуть утворюватися якісь відкладення. Так порушується проходження теплоносія. Без тепловізора помітити, чи нормально працює цей прилад для опалення, неможливо. Подивившись через тепловізор, ми побачимо картинку, що, наприклад, одна частина гріє гірше, там буде більш прохолодна область. І навпаки, якщо там червона область, значить теплоносій проходить нормально” – пояснює  Олександр Гончарук. 

Тепловізор також дозволяє у важкодоступних місцях перевірити справність приладу. Наприклад, якщо в електрощитовій через певну деталь проходить дуже високий струм, порівняно з іншими, то вказує на несправність. Тепловізором також можна перевірити якість утеплення трубопроводів, якість опалення та гарячого водопостачання. Крім тепловізора, до подарункового комплекту приладів також входить реєстратор температури та відносної вологості повітря.

“Це дуже зручний інструмент для того, щоб перевірити, наприклад, налаштування системи опалення в школі або дитячому садочку. Як правило, в таких приміщеннях нам не потрібно вночі або на вихідних тримати високу температуру. Ми можемо налаштувати опалення так, щоб воно вночі знижувало температуру, але для того, щоб відслідкувати якість своїх налаштувань, ми залишаємо такий прилад в тих місцях, де нас цікавить температура і потім аналізуємо”, – додав Олександр Гончарук.

У комунальному господарстві міста тепловізор також згодився під час визначення об’єктів на термомодернізацію, які мали великі проблеми з енергозбереженням. У навчальних класах, а особливо підвальних сховищах дуже важливо перевіряти рівень кисню в повітрі. Його вимірюють анемометром:

“Зараз вікна всі замінені, як правило, на металопластикові, які є майже герметичними, тому природна вентиляція багато де працює не так, як мала працювати за задумом проєктувальників. Анемометром ми можемо перевірити рух повітря в каналах”. 

До комплекту приборів від Швейцарського секретаріату також входить вимірювач рівня вуглекислого газу. Зараз його застосовують в одному з укриттів, перевіряючи систему вентиляції.

“Також у нас є шумомір. На рівень шуму ми не звертаємо увагу, він непомітний, але чинить вплив на здоров’я та самопочуття людини. Такий прилад нам може показати наскільки шум знадвору потрапляє в приміщення, наскільки вікна ізолюють, чи, наприклад, банально – який шум після 22 години ночі.  Тоді, як люксметром ми можемо виміряти рівень освітленості в приміщеннях на робочій поверхні та чи відповідає він нормам”, – зауважив працівник департаменту економічного розвитку. 

У комплект обладнання для визначення енергоефективності входить  по кілька пристроїв одного типу, тому місто розподілило два комплекти пристроїв між департаментом економічного розвитку, який відповідає за енергоменеджмент міста, а також департаментом освіти – для контролю якості параметрів мікрокроклімату в закладах освіти. Основна потреба такого обладнання припадає саме на опалювальний сезон, навчальний рік, а тепер і на облаштування укриттів.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі показали, як працює обладнання для перевірки повітря та теплоносіїв"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*