У Житомирі продають «символ стійкості» – керамічного півника, щоб зібрати гроші на авто ЗСУ (ФОТО) | Times ZT

У Житомирі продають «символ стійкості» – керамічного півника, щоб зібрати гроші на авто ЗСУ (ФОТО)

Кухонну шафку та керамічного півника, яких виявили у зруйнованій під час війни багатоповерхівці в Бородянці, в середині квітня передали до Національного музею Революції Гідності. Це Васильківська майоліка, яку назвали символом стійкості та незламності. Фото із вцілілими речами швидко стало вірусним у мережі: українці бажали одне одному бути як ця шафка і півник – триматися.

Водночас, у Житомирі директор народного музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко продає іншого півника, аби зібрати кошти на придбання автівки для підрозділу ЗСУ, що знаходиться на передовій. Наразі озвучена ціна становить 5000 гривень, проте користувачі соцмережі радять влаштувати аукціон, аби зібрати більше коштів, оскільки нині такі декоративні півники – особливо популярні, тож є багато охочих стати їх власниками.

«Для нас ця річ – дуже дорога й особлива. Це найперший експонат, з якого розпочалася експозиція «Українська кераміка 20 століття». Зараз колекція налічує 300 експонатів у двох залах. Це представники заводів з території всієї України. Найближчим часом готуємося презентувати їх відвідувачам, – розповідає Федір Євтушенко. – Я запропонував певну суму. Не знаю – багато це чимало, але зараз такий час, що маємо зібрати гроші на автомобіль для наших хлопців. Після перемоги знайдемо інший такий експонат, а зараз на часі трохи інші потреби, треба допомогти. Разом із півником Васильківського майолікового заводу, зразка робіт Валерія Протор’єва і його дружини Надії, покупець також отримає контрмарку для відвідування нашого музею всією родиною на 100 років. Є спільнота «Майоліка Василькова», яка налічує майже 3,5 тисяч користувачів. Її засновник – В’ячеслав Гладушкін, ми тісно спілкуємося і співпрацюємо з ним. Буквально кілька днів тому він побував у «Ремісничому дворі» і ми передали одного півника й для його колекції».

Крім придбання півника, можна просто перерахувати кошти на автомобіль: реквізити Приватбанку UAH 5168 7520 1497 0522, USD 5168 7520 1499 6642, EUR 5168 7520 1499 6774 (Чугаєвська Олена).

Відзначимо, що музей «Ремісничий двір» приймає відвідувачів з 2010 року, а 8 років тому отримав статус народного. Його засновник – колекціонер Федір Євтушенко, перші експонати почав збирати ще 25 років тому. Зараз колекція музею становить понад 20 000 експонатів.

Вони представляють різні періоди і розміщені у численних залах та навколо будівлі: старі великі верстати, знаряддя праці теслі, столяра, коваля, колекція сокир, молотків, ковадл, підков, плоскогубців, свердел, ламп, колекція годинників, фотоапаратів, посуду, одягу, іграшок, радіоприймачів, телевізорів, прасок, капелюхів, музичних інструментів. Аналогів такому закладу в Україні досі не існує.

До слова, у рамках проєкту «Я люблю тебе Житомир» щосуботи о 12.00 в музеї проводять благодійні екскурсії для військових, внутрішньо переміщених осіб та усіх бажаючих.

Також у програмі – дегустація фірмового чаю «Трави Полісся». Чергова зустріч запланована на 7 квітня. Слідкувати за усіма заходами проєкту можна у телеграм-каналі https://t.me/cultural_life_of_Zhytomyr.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі продають «символ стійкості» – керамічного півника, щоб зібрати гроші на авто ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*