HOVER
INNA BILA
SUSIDY

«Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0053 2 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Люди помиляються, вважаючи, що йога – лише різновид спорту. Так, це своєрідний спорт – та не лише для тіла, а перш за все для душі. Існує багато різних стереотипів. Зокрема, йогів наділяють надприродними властивостями, прихованими під ореолом містичної таємничості. Ну, і класичне кліше: йоги – це ті, які сплять на цвяхах…

У 2014 році відбулось офіційне визнання Міжнародного дня йоги. Генеральна Асамблея ООН призначила це свято на 21 червня. Після цього свято набуло поширення по всьому світу. Цього року 23 червня день йоги відбувся і в Житомирі. Нова екзотична культура набуває популярності на просторах нашого міста.

IMG 0145 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Йога – це філософія. Щоб у ній розібратися, знадобиться багато часу. Адже зрозуміти всі особливості та долучитись до цієї культури не так просто, як може здатися на перший погляд. Йога прийшла до нас з Індії. Там вона зародилась ще близько 5000 років тому. Слово «йога» перекладається як «поєднання». Поєднання душі та тіла. Люди, які займаються йогою тривалий час, впевнені, що відмінне здоров’я та гарне самопочуття залежать саме від гармонії тіла та душі.

IMG 0064 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Вже другий рік поспіль головний координатор свята – Українська федерація йоги, за підтримки посольства Індії в Україні та Житомирської міської ради. Організатором вільного заняття у Житомирі стала Марія Шемеляк, інструктор федерації.

1 15 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Спочатку день йоги планували провести в парку імені Шодуара (Гагаріна), але у зв’язку з несприятливими погодними умовами дійство перенесли до 25-го ліцею за адресою Мала Бердичівська, 18. Заняття провели у спортивному залі. Вхід – вільний.

IMG 0173 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Марія Шемеляк рекомендує бажаючим долучитись до йога-культури прочитати дуже пізнавальну та змістовну книгу, що допоможе розібратися в цій культурі: «Йога: фізіологія, психосоматика, біоенергетика». Автор Сафронов А. Г. Це книга про принципи, що лежать в основі практики йоги та про все, що вас може цікавити з цього приводу. Книга написана на основі власного досвіду, 19-річної практики і 14-річного досвіду викладання і цілительства Андрія Сафронова.

.jpg - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Окрім величезної кількості цікавої та надзвичайно корисної інформації у книзі наведено більше 300 ілюстрацій з вправами, фазами входу і виходу з них, руху енергії, а також продемонстровано помилки у виконанні вправ.

IMG 0092 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0085 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Марія також провела для житомирян відкриту лекцію про харчування по аюрведі при сезонних змінах. Аюрведа – традиційна система індійської медицини, яка налічує близько кілька тисяч років. Це знання про взаємозв’язок людини та природи, про те, як сили природи можуть допомогти людині стати більш здоровою.

IMG 0104 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Кілька порад від Марії Шемеляк, як мотивувати себе та почати займатися йогою вдома

Визначтеся з тим, який час для вас найбільше підходить для занять. Для кожного цей час різний: комусь подобається займатися йогою вранці, тільки зісковзнувши з ліжка і відразу на килимок; а хтось аж ніяк не може прокинутись вранці в запланований час. Для багатьох зручніше та комфортніше займатися йогою увечері або по обіді.

IMG 0062 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Слід дотримуватись дисципліни. Якщо ви почали займатися, дуже важливо не пропускати заняття. Займаючись регулярно, через кілька днів ви зможете побачите, що тіло вже саме вимагає практики.

IMG 0051 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0077 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Найскладніше та найважливіше – це почати. Зробіть перший крок і розстеліть килимок. Не потрібно будувати грандіозних планів про заняття тривалістю у кілька годин. Займатись потрібно стільки, скільки буде необхідно вашому тілу, наприклад потягнути ноги або розім’яти шию, зробити те, що хочеться саме зараз. Швидше за все, через 10 хвилин зупинити вас буде вже складно.

IMG 0083 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0096 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Обдумайте, навіщо ви взагалі вирішили займатися йогою. Знайдіть для себе плюси цієї справи, визначте, чому вам це важливо, що ви плануєте змінити в собі. Пам’ятайте про те, чому у нас виникло бажання займатися йогою – і ваша практика стає більш осмисленою.

IMG 0097 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Яка буває йога?

Хатха-йога включає в собі досягнення цілей за рахунок виконання особливих статичних поз (асан), дихальних вправ, особливих положень тіла і рук, а також медитації.

IMG 0137 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0156 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Джняна- (вони ж раджа-) йога – особливі медитативні вправи для розуму.

IMG 0119 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0124 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Бхакті-йога – повна відданість вищій меті просвітлення і тотальне емоційне, ментальне натхнення цією метою.

IMG 0130 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0147 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Карма-йога – здійснення всіх і будь-яких дій без бажання будь-якого результату, тобто безцільно, безкорисливо.

IMG 0128 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Які позитивні моменти дарує йога людям?

– покращує сон;
– знімає стрес;
– надає відчуття щастя;
– продовжує тривалість життя;
– розвиває вміння людини сконцентровувати увагу;
– покращує інтимні стосунки.

IMG 0167 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

IMG 0098 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Ті, хто бажають займатися йогою, повинні розуміти: це не лише комплекс фізичних вправ. Йога стає стилем життя. Це особливе харчування, особливе мислення, особливе сприйняття світу.

IMG 0155 - «Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги

Тетяна ОВСІЄНКО

Артем НОВИЦЬКИЙ

  • 28
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "«Заснути на цвяхах»: у Житомирі пройшов День йоги"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*