У Житомирі розробляють велосипедну інфраструктуру: деталі

У Житомирі почали роботу над розробкою концепції розвитку велосипедної інфраструктури. Так як все більше житомирян користуються велосипедом, а крім того, такий транспорт є екологічним та вигідним, є необхідність у створенні якісної інфраструктури задля безпечного пересування велосипедом по місту. 

«У рамках проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні” та завдяки німецькій урядовій компанії “GIZ” в цьому році ми плануємо почати розробку концепції розвитку велоінфраструктури Житомира. На сьогодні вже розроблено технічне завдання, воно затверджене і погоджене. Паралельно створена робоча група, залучені фахівці з велоспільноти до цього. Перший етап – ми визначимо консультанта, компанію, яка розробить велоконцепцію для Житомира. Це буде профінансовано за кошти Урядів Німеччини та Швейцарії. У фіналі ми отримаємо концептуальний документ, яким надалі буде розроблено працівниками виконкому бюджетну програму, її буде затверджено на сесії з встановленими роками і часом по реалізації цього проєкту», – розповів заступник міського голови Олександр Шевчук. 

На розробку концепції закладають орієнтовно 3-4 місяці. Поки що невідомо, яким саме чином реалізовуватимуть дану інфраструктуру. За словами головної архітекторки Житомира Ольги Бронштейн, важливо провести дослідження щодо користування велотранспортом. А ось форма втілення може бути різна – велосмуги або велодоріжки. 

«Спочатку ми маємо провести дослідження, де ми маємо відпрацювати, скільки людей користується велосипедами. Спочатку, можливо, це будуть велосмуги, а потім, тільки при капітальному ремонті та реконструкції доріг і тротуарів ДБН вже передбачені ці веломаршрути. Бо поточним ремонтом ми не можемо передбачити велодоріжки. Тому зараз це буде комплексна робота при поточному ремонті – велосмуги, а при капітальному ремонті будемо враховувати і передбачати згідно концепції», – каже Бронштейн.

Втім у міськраді наголошують, що містяни можуть не боятися, що знову перекладатимуть асфальт або тротуари. Також заради велодоріжок не будуть вирубати дерева. 

Нагадаємо, у МВС анонсували зміни в іспитах на посвідчення водія.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі розробляють велосипедну інфраструктуру: деталі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*