У Житомирі три бігові клуби об’єдналися у проєкт «Разом» і збирають кошти на ЗСУ (ФОТО)

На початку листопада двоє житомирян за 16 годин пробігли 140 км до столиці та зібрали 150 тисяч гривень на подарунки дітям загиблих воїнів до Дня Святого Миколая, які передали волонтерам МБФ «Народний тил». Це лише одна із благодійних ініціатив проєкту «Разом», який більше трьох місяців тому заснували представники трьох бігових клубів міста – Максим Синенко (СК «Полісся UA»), Максим Страмцов («Runcom Team») та Дмитро Сидоров («Tiger Run Club»).

Слоган цього об’єднання – «Разом бігаємо! Разом допомогаємо! Разом переможемо!» за цей час трансформувався у реальні справи: зібрані понад 50 тисяч гривень пішли на потреби військовослужбовців. Зокрема, передали теплі речі – бафи, рукавиці, флісові кофти, а також сонячні генератори, які можуть підтримувати «Starlink», заряджати одночасно 20-30 пристроїв. Нині оголосили третій збір. Планують закупити білизну і рушники, адже отримали відповідний запит від 95 бригади. Крім цього, хочуть придбати 800 «зігрівайок», які здатні забезпечувати воїна теплом протягом 8 годин. Їх можна тримати в руках, у кишені тощо.

«Коли ми бігали з Максом Страмцовим, то думали про те, що було б круто створити якийсь проєкт, який би дозволяв іншим не відчувати провину за те, що вони бігають, а разом з тим допомагати ЗСУ. Люди зможуть спокійно виходити на пробіжку і при цьому розуміти, що роблять корисну справу не лише для себе, а й для майбутньої перемоги, – ділиться Максим Синенко. – Важливо, щоб люди були мотивовані, з достатнім рівнем енергії та бажанням допомагати воїнам на передовій безперервно. Зараз потрібно підтримувати одне одного, займатися тим, від чого отримуєш позитивні емоції, енергію, аби вистояти у цій боротьбі за незалежність і цілісність територій.

Щоб допомагати іншим, першочергово треба мати хорошу фізичну форму, силу духу. Нам це дає біг. Основна мета проєкту – наблизити перемогу. На це направлені усі зусилля, думки. Концепція «Разом» така: 1 км = 5 гривень. Якщо ти публікуєш інформацію про свою пробіжку в спільноті «Разом» у соцмережі, то бігові кілометри перетворюються у допомогу ЗСУ. Тобто, здолавши дистанцію у 10 км, постиш трек і переказуєш на рахунок групи 50 гривень. 50 тисяч гривень – це 50 000 км, які пробігли наші учасники, але ми не збираємося зупинятися аж до остаточної перемоги України в цій війні.

Додатково намагаємося проводити заходи, які будуть цікаві іншим і залучатимуть кошти на потреби захисників. Приміром, «Tiger Run Club», як частина проєкту «Разом», організовували біговий квест Житомиром, люди долучилися і за 60+ хвилин ми зібрали таким чином 1500 гривень. Якщо хтось з нашої спільноти встановлює особистий рекорд, то ми підтримуємо його. Минулого тижня всі підтримували друга Сергія, який встановлював персональний рекорд на напівмарафоні. Вибрали трасу, місцевість, хто біг всю дистанцію, хто 10 км, хто 5 км, а по завершенню відповідні суми коштів переказали на рахунок. У перспективі – проведення бігових лекцій, захід у форматі пригоди у Зарічанському лісі та багато іншого».

«Разом» об’єднує майже 200 учасників, з них 70 – найактивніші. Основна кількість – житомиряни, які знають про три бігові клуби, а також українці, що виїхали у США і там бігають та донатять на ЗСУ, жителі країн Європи.

Подібних проєктів, каже Максим Синенко, в Україні чи за кордоном не зустрічав. Він – унікальний. Бігові клуби різні по своїй суті, але їх об’єднує мета. «Runcom Team» зосереджується на трейлевих забігах та ультрамарафонах, у «Tiger Run Club» має нахил на силові, кросфіт, біг, а СК «Полісся UA» – це біг по лісах, асфальтних дорогах, прикольних місцевостях, вздовж річок.

«Ми – різні, але цим і класно. Разом зібралися, нам цікаво, бігаємо, розвиваємось, спільнота зростає, допомога військовим збільшується, – додає Максим. – На День Святого Миколая «Runcom Team» буде проводити благодійний забіг, до якого запрошуємо долучатися всіх охочих. Збиратимемо на подарунки вихованцям дитбудинків. «Полісся UA» 1 січня, одразу після Нового року, влаштовує пробіжку в в Гідропарку, де можна побігати, поспілкуватися, скуштувати юшки, чаю. «Tiger Run Club» за ідеєю Максима Страмцова на базі фітнес-клубу «TRX-club Pantera» організовуватиме інформаційний захід, де розповідатимемо про біг, ділитимемось досвідом, рекомендаціями. Це все у рамках проєкту «Разом», тому паралельно буде збір і на армію».».

Юлія Демусь

Під час пробіжки вулицями міста житомиряни відтворили GPS-малюнок з абревіатурою «ЗСУ» (ФОТО)

На Житомирщині волонтери міняють магніти із землею легендарної Чорнобаївки на допомогу ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі три бігові клуби об’єдналися у проєкт «Разом» і збирають кошти на ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*