У Житомирі відкрили пам’ятник «Захисникам України у війні з російським агресором» (ФОТО)

Пам’ятний  патріотичний знак відкрили  у Житомирі у свято Покрови, День українського козацтва та День захисників і захисниць України.

Композиція складається з чотирьох гранітних стел та бронзових фігур. Тут — український військовий, волонтер, медпрацівниця та доброволець. 

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

20 сходинок композиції символізують шлях, яким бійці підійматися вгору. На кожній сходинці — напис місця бойових дій, де загинули житомирські бійці.

Фігура солдата — це пам’ять про воїнів, які стоять на стражі захисту своєї країни. Зброю солдат тримає донизу. Тобто воїн — не у бойовій позиції, а на стражі.

Медсестра зображена молодою: це уособлення молодих дівчат, які тільки отримали медичну освіту, а дехто, ще не закінчивши навчальний заклад, пішов на поле бою. Старшою від медичної сестри зображено волонтерку — образ жінки з народу.

Доброволець скульптурної композиції схожий на козака. У нього зброя, яку не видають військовим. Бронежилет, черевики, штани, татуювання у вигляді тризуба — все це уособлює звичайну людину, яка з доброї волі стала на захист своєї країни.

Шлях від сходинок до Сонця передають сірі гранітні вертикальні елементи. А Сонце — це те, до чого прагнуть українці — до цілісної України разом із Кримом та Донбасом. 

«Майстри, які були долучені до реалізації такої важливої для міста справи, були надзвичайно фаховими та відповідальними. Обсяг роботи був дійсно великим. Вирізати та обшліфувати гранітні брили суцільними — непросто. А особливо вдало та досконало передав всю ідею львівський скульптор Володимир Цісарук. А скульптури — це основна частина композиції.» — відмічає авторка проєкту Дарина Євпак.

Скульптури виконані із бронзи. Основна композиція — з граніту: габро і покостівка. Декоративні елементи, як-от сонце, Україна, — з нержавіючої сталі.

Загальна кошторисна вартість — 7 млн грн. Це кошти бюджету громади Житомира.

Нагадаємо, що попри те, що на будівництво пам’ятника свого часу був оголошений тендер і виконавець компанія «Фаворит ОПТ» перемогла, вказавши вартість робіт трохи більше 6 млн. грн, та виявилося, що цих коштів замало і виділили ще додаткові 1.5 мільйона гривень.

Фото: Тарас Орешніков

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відкрили пам’ятник «Захисникам України у війні з російським агресором» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*