У Житомирі відтермінували обов’язковий сертифікат вакцинації чи ПЛР для громадських закладів на два дні

Заборона працювати продовольчим та непродовольчим ринкам, а також закладам громадського харчування без наявності у працівників сертифікату вакцинації або негативного ПЛР-тесту перенесена до 28 жовтня. Виключення – особи, які мають довідку про протипоказання вакцинації.

Відповідне рішення сьогодні, 25 жовтня, прийняли у Житомирській міській раді під час позачергового засідання комісії ТЕБ та НС. Зокрема, буде заборонена робота ринків, торгових центрів, кафе, барів, ресторанів тощо за відсутності 100% вакцинації працівників та без сертифікатів про вакцинацію чи ПЛР-тестів.

“Так як динаміка вакцинації хороша, ми пропонуємо не послабити, а відтермінувати минуле наше рішення, що з 26 жовтня обов’язкова вакцинація. Ми його хочемо відтермінувати до 28 жовтня”, – пояснила перша заступниця голови Житомирської міської ради Світлана Ольшанська. 

Під час засідання комісії також вирішили виключити зі списку обмежень продовольчі ринки та деталізувати, що таре рішення комісії ТЕБ та НС не стосуватиметься: 

“…відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насіннями та садівним матеріалом, добривами, засобами захисту рослин без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарюванн відповідно до постанови Кабінету міністрів “червоного рівня”.

“Зважаючи на те, що сьогодні була оприлюднені зміни в постанову № 1236, яка чітко передбачає що, якщо особа має протипоказання щодо вакцинації або тимчасове відтермінування при наявності медичного висновку, який має бути виданий установою охорони здоров’я, то особа має право при дотриманні карантинних обмежень відвідувати заклади. Тобто ми надаємо ще одне виключення, крім ПЛР тестування та вакцинації може бути ще довідка, видана уповноваженим органом, про те, що в особи є протипоказання або відтермінування, наприклад, у разі наявності  антитіл, підтверджених медичною організацією. При потраплянні в “червона зону” вакцинація не тільки однією дозою вакцини – це виключно єдиний зелений  сертифікат, який дозволяє працювати  у сфері послуг та непродовольчих груп товарів: кафе, ресторани, бари і таке інше. Якщо немає таких документів, тоді просто заклад працює або на винос, якщо це заклад ресторанного харчування, або не працює взагалі”, – пояснила заступниця мера.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відтермінували обов’язковий сертифікат вакцинації чи ПЛР для громадських закладів на два дні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*