У Житомирі військовий виготовляє дерев’яну скульптуру присвячену побратимам з 95-ї бригади (ВІДЕО)

Військовий житомирської 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Іван Халус виготовляє в парку Шодуара скульптуру, присвячену побратимам. За його словами, це він пообіцяв ще будучи на передовій:

«Я зі звичайного карпатського села, а в Житомирі розміщується 95-та бригада, в лавах якої мені випала честь захищати Україну. Ідея скульптури виникла ще на передовій. В розмовах з хлопцями кожен ділився планами на майбутнє, що кожен має зробити після перемоги. Я скульптор, і я сказав, що якщо виживу, то я виріжу статую в пам’ять про хлопців, про бригаду».

На виготовлення майстер планує витратити близько 4-х днів. Каже, міг би швидше, та тільки після передової не повністю функціонує рука:

«Щоб повністю довести статую до кінця, знадобиться 4 дні. Те, що є зараз, це результат 3-х годин роботи. Я міг би швидше, просто після подій на фронті в мене ще повністю не працює рука. Я працюю бензопилами в основному. Займаюся цим 8 років, почав як самоучка, за освітою я юрист. Побачив відео, де вирізають скульптури, і мене це зацікавило. Взяв татову бензопилу, і вирізав маленького ведмедика за 3 дні, але тепер я такого ведмедика роблю за 2 години».

Назвали статую «Свобода». З одного боку Іван вирізав емблему рідної бригади, з іншого – вирву від вибуху та голуба, що вилітає з неї. Крім того, різьбяр збирає гроші на ЗСУ. Поки що він працює в міському парку біля каруселей. Прийти туди подивитися на процес виготовлення скульптури Іван запрошує всіх бажаючих. Також закликає підтримати донатами наших військових.

«Я би хотів запросити всіх житомирян і гостей міста приєднатися до збору коштів, бо дана акція ще й волонтерська. Я збираю кошти на потреби ЗСУ, саме 95-ї бригади. Якщо вийде, куплю військовим тепловізор або дрон», – зазначив скульптор.

Символічно, що скульптуру виготовляють з 300-річного дуба, що ріс в парку Шодуара, проте нещодавно впав і зараз отримав нове життя. 

«Це шматок того 300-літнього дуба, що у нас нещодавно впав. Це його верхня частина. Ця скульптура проситься розташовуватися саме там, де 95-та бригада. Швидше за все вона буде стояти саме там. Я не проти, щоб скульптура була в парку, було б дуже приємно, якби такий символ був тут у нас», – додав директор КП «Парк» Сергій Бондар.

Сьогодні, 3 травня, близько 20:00 майстер планує опалювати скульптуру, тому запрошує містян на захоплююче видовище.

Нагадаємо, «Щаслива підкова»: маленький кінний клуб з великим серцем після переїзду з Харкова облаштувався поблизу Житомира (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі військовий виготовляє дерев’яну скульптуру присвячену побратимам з 95-ї бригади (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*