У Житомирі знайдено нові артефакти часів Трипільської культури

На околиці Житомира, неподалік Бердичівського мосту, фахівці Інституту археології НАН проводять  дослідження пізньотрипільського поселення. Знайдено багато цікавих артефактів тих часів, а також часів Російської імперії та періоду Другої світової війни.

Про це повідомляє Житомирський обласний краєзнавчий музей на своїй офіційній сторінці у фейсбук.

“В процесі робіт на площі деяких розкопів зафіксовані плями заповнень давніх об’єктів, зібрані доволі цікаві знахідки. Зокрема, фрагменти глиняного посуду, деякі прикрашені шнуровим орнаментом, крем’яний відщеп із слідами обробки, кам’яну зернотерку та уламок, можливо, антропоморфної стели.

На території поселення крім трипільських матеріалів, виявлені артефакти більш пізнього часу. Привертає увагу товарна пломба кінця ХІХ – початку ХХ століття. Її появу тут можна пояснити тим, що в зазначений час неподалік проходив торговельний шлях, який з’єднував міста Житомир і Бердичів та інші території та населені пункти Південно-Західного краю Російської імперії, по якому провозили різноманітні товари.

Були також знайдені окремі артефакти періоду Другої світової війни – куля, осколки, уламок бронзового паска з нарізкою, а також цілий снаряд. Відомо, що у цій місцевості в 1943 р. відбувалися кровопролитні бої”, – йдеться у повідомленні.

Наразі вже  проведені попередні: здійснено огляд території та фотофіксацію пам’ятки, зібрано підйомний матеріал, визначені та оконтурені місця закладення розкопів.

На даному етапі до робіт експедиції долучилися небайдужі житомиряни та обласний краєзнавчий музей. А вже незабаром участь у дослідженнях візьмуть також студенти історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка.  Тож житомиряни в очікуванні нових відкриттів та цікавих знахідок.

Нагадаємо, що під час археологічної експедиції у Бердичеві знайшли майже триста артефактів.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі знайдено нові артефакти часів Трипільської культури"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*