Житомирщині загрожує екологічна катастрофа | Times ZT

Житомирщині загрожує екологічна катастрофа

Олевщина вже на межі екологічної катастрофи. В ґрунтові води цього району з цистерн, розташованих на території Олевської ОТГ, потрапили отрутохімікати. Надзвичайна ситуація склалася внаслідок загоряння і наступного пошкодження однієї з цистерн. При цьому на території Житомирщини неналежно зберігається у подібних цистернах понад 392 тони хімікатів.

Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук депутат Верховної ради Сергій Пашинський.

“Сьогодні звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з закликом негайно втрутитися, взяти ситуацію під контроль та знайти потрібні кошти на утилізацію старих хімікатів, які роками зберігаються в неналежному стані на Олевщині. Витік хімікатів в ґрунтові води, який стався після пожежі біля однієї з цистерн, вже кваліфікований районною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації як надзвичайна ситуація. А таких старих цистерн на Олевщині 20, а на території Житомирської області без належного контролю та утилізації знаходиться 392 (!) тонни хімікатів. Це «екологічні бомби», які можуть вибухнути в будь-яку мить і які є реальною загрозою для життя та здоров’я мешканців регіону”, – зазначає нардеп.

За інформацією чиновника, великі цистерни з агрохімікатами зберігаються на території м. Олевськ понад 20 років без утилізації та належного нагляду. Наразі проведені дослідження на території Олевської ОТГ виявили значні перевищення гранично допустимих концентрацій пестицидів, агрохімікатів, нітратів та важких речовин в ґрунті. ​​​​​

Сергій Пашинський звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням взяти ситуацію під особистий контроль. А саме: розглянути ситуацію, яка сталася внаслідок пожежі біля однієї з цистерн з хімікатами, вжити відповідних заходів реагування, щоб запобігти повторенню подібної ситуації з іншими цистернами та розглянути можливість забезпечення фінансування робіт з ліквідації та утилізації отрутохімікатів, які знаходяться в м.Олевськ, вул. Свято-Воздвиженська 47Б.

Внаслідок втручання високопосадовців вже сьогодні, 14 травня, особовий склад АРЗ СП ГУ ДСНС у Рівненській області розпочав перетарування залишків хімічних речовин на території колишнього складу хімікатів у місті Олевську.

“Переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити проблему з утилізацією старих хімікатів, які роками без належного контролю зберігаються не тільки в Олевському районі, а і по всій Житомирській області”, – наголошує нардеп Пашинський.

Нагадаємо також, що в Новоград-Волинському мешканці зібралися на народне ВІЧЕ #СтопПонінка з приводу масового забруднення річок Случ та Хомора Понінківською картонно-паперовою фабрикою.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщині загрожує екологічна катастрофа"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*