У житомирській річці Тетерів через стоки загинуло півтисячі рибин

У річці Тетерів масово вимерла риба. Загинуло близько 500 особин риб різних видів. Орієнтовна сума збитків за загибель водних біоресурсів складає понад 500 тисяч гривень.

Про це сьогодні, 24 вересня, повідомила Державна екологічна інспекція (ДЕІ) Поліського округу. Її працівники, здійснюючи обстеження берегів річки, виявили загибель риби та ще й факт зупинення перекачування нечистот з двох каналізаційно-насосних станцій КП «Житомирводоканал». Через це неочищені стічні води потрапили до річки Кам’янка, яка впадає в річку Тетерів.

“Інспекторами вже відібрані проби води у річках Путятинка, Кам’янка та Тетерів, будуть проведені лабораторні дослідження для встановлення концентрацій забруднюючих речовин. Після завершення експертизи та точного розрахунку збитків ДЕІ передасть матеріали обстеження до правоохоронних органів, що мають встановити, чи причетна діяльність КП «Житомирводоканал» до замору риби”, – йдеться в повідомленні.

У ДЕІ також повідомили, що за останні 2 місяці комунальне підприємство вже вп’яте забруднює водні об’єкти Житомирщини. Востаннє аварійна ситуація, що призвела до скиду неочищених стічних вод, сталася а водоканалі минулого тижня. За фактом забруднення водних об’єктів на КП «Житомирводоканал» було відкрите кримінальне провадження.

“Держекоінспекція наполягатиме на перекваліфікуванні злочину за ч. 2 ст. 242 Кримінального кодексу, щоб забезпечити більш суворе покарання для підприємства з огляду на систематичність порушень”, – наголужують у ДЕІ.

Будьте першим, хто прокоментував "У житомирській річці Тетерів через стоки загинуло півтисячі рибин"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*