У житомирському Гідропарку офіційно не «змиватимуть гріхи» на Водохреща

Цього року у житомирському Гідропарку через карантинні обмеження не будуть проводити традиційне освячення води. Про це у понеділок, 18 січня, повідомили у Житомирській міській раді. Крім того, Православна церква України спростовує міф про «змивання гріхів».

«Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Житомирі не буде традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення, яке відзначають 19 січня. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, зможуть упродовж дня прийти до храмів і набрати свяченої води», — зауважив секретар міської ради Віктор Клімінський.

Голова Ради Християнських Церков м. Житомира та Житомирської області Андрій Талько зазначив, що у храмах будуть освячувати воду, тому містяни зможуть набрати її собі після молебну.

Проте, поліцейські Житомирщини готуються забезпечувати порядок під час Водохреща. Правоохоронці очікують, що у цей день,19 січня, святкові заходи проводитимуть у понад 300 населених пунктах Житомирщини, а богослужіння пройдуть у 372 культових спорудах. Фахівці розраховують, що 6 тис людей прийматимуть участь у церковних відправах, у 34 населених пунктах області проводитимуть обрядові заходи на понад 60 водоймах, а участь у таких заходах візьмуть близько 1 тисячі громадян. Тому до охорони порядку залучатимуть понад 200 поліцейських.

У Православній церкві України спростовують міф, що масові хрещенські купанні — це давня українська традиція:

«У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито „традиційних“ масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідження про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку. Деякі історики пов’язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя».

Крім того, у ПЦУ зазначають, що купання у крижаній воді не змиває гріхи:

«Також нагадаємо, що абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття „змиває“ усі гріхи. Яким чином їх можна „змити“? Хіба сам фізичний акт занурення у освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає. Дорога до вічного блаженного життя та спасіння лежить виключно через щире каяття у гріхах, молитву та любов до Бога і до наших ближніх. Звільнити душу від гріха може лише Господь, бачачи ваше щире покаяння та участь в Таїнствах Сповіді й Причастя».

Нагадаємо, що у минулого році у Житомирі під час відзначення Водохреща у Гідропарку помер чоловік.

Як вберегтися від морозу та переохолодження — найдієвіші поради.

Будьте першим, хто прокоментував "У житомирському Гідропарку офіційно не «змиватимуть гріхи» на Водохреща"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*