У Житомирському обласному онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач, персонал закликає хворих не відтягувати лікування

У Житомирському обласному онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач, персонал закликає хворих не відтягувати лікування

Рак – не вирок, і у Житомирській області працюють над тим, аби залучити людей до вчасної діагностики цього захворювання та лікування. Попри те, що відсоток хворих щороку зростає, це не є негативним показником. За словами директора Житомирського обласного онкодиспансеру Ігоря Сабадаша, така статистика говорить про те, що онкохворі отримують вчасне лікування, і як наслідок – зменшується смертність: 

«Щодо ситуації в Житомирській області: станом на 1 січня 2024 року у нас на обліку стоїть 35 546 онкохворих. Щороку кількість хворих на обліку збільшується практично на 3%. За 10 років десь на 30% збільшилась кількість. Це непоганий показник, навпаки, цей показник говорить про те, що хворі лікуються, а тривалість життя – збільшується».

За минулий рік від раку на Житомирщині померло 1500 хворих. Показник складає 128,5 на 100 000 населення. Найбільша смертність від раку простати, раку легень і раку молочної залози. 

Для боротьби з раком в Житомирському обласному онкодиспансері намагаються постійно оновлювати обладнання. Для прикладу, наразі там монтують новий лінійний прискорювач.

«На даний час у нас проводиться монтаж нового сучасного лінійного прискорювача. Місяць триватиме монтаж. Далі буде випробування даного апарату та обстеження бункера на захист від впливу його роботи. Після цього, всі ці обстеження ми подаємо в Державний комітет ядерного регулювання, для того, щоб вони нам надали ліцензію на дозвіл використання даного апарату. Це займе ще орієнтовно два місяці», – розповідає Ігор Сабадаш.

Крім цього, в онкодиспансері планують побудувати лікувально-діагностичний корпус, приміщення для МРТ, а також ще один бункер для лінійного прискорювача.

Директор закладу наголошує, всі послуги та медикаменти онкохворі можуть отримати безкоштовно, а також закликає людей не нехтувати своїм здоров’ям, і не боятися звертатися в онкодиспансер на обстеження:

«За рахунок пакетів медичних гарантій усі обстеження, прийом у лікарів, лабораторні обстеження, ендоскопічні, інструментальні обстеження, у тому числі, лікування онкохворих і оперативні втручання – безкоштовні. Я хочу про це наголосити, щоб люди розуміли, що немає чого боятися, що там не треба величезні кошти платити. Також онкодиспансер забезпечений фінансово, для того, щоб забезпечити пацієнтів 95% необхідних медикаментів. Хіміотерапія також є безкоштовною, єдине – бувають збої в поставках хіміотерапевтичних препаратів». 

Нагадаємо, «ТіХтоПройшлиКрізьВогонь»: про діяльність Центру реабілітації та соціалізації ветеранів у Житомирі (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирському обласному онкодиспансері встановлять лінійний прискорювач, персонал закликає хворих не відтягувати лікування"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*