У Житомирському центрі крові відбудеться благодійний тиждень, донори отримають подарунки від спонсорів | Times ZT

У Житомирському центрі крові відбудеться благодійний тиждень, донори отримають подарунки від спонсорів

З нагоди Міжнародного дня благодійництва, яке світова спільнота відзначає 5 вересня, у Житомирському обласному центрі крові відбудеться тиждень благодійної здачі крові. У центрі катастрофічно не вистачає компонентів крові, а відповідно і донорів, тому завдяки ідеї благодійності, а також хорошим подарункам від спонсора, медзаклад наголошує на важливості донорства. Цьогоріч така акція вперше проходитиме в центрі крові, за адресою вулиця Кибальчича, 16.

“Ми сьогодні хочемо анонсувати початок благодійного тижня, тому що донорство – це і є благодійність. З нагоди 5-го вересня – Дня благодійності ми вирішили привернути увагу до проблеми  донорства, до актуальності та необхідності донорства крові й присвятити цей тиждень святу благодійності. Донорами можуть бути люди віком від 18 років при гарному стані здоровя та бажанні бути донорами. Не обов’язково відвідувати центр крові тільки цього тижня – нам потрібні донори щодня, тому що пацієнти, які знаходяться в лікувальних закладах, потребують допомоги цілодобово. Зараз надається планова медична допомога, відповідно і використання компонентів крові зросло. Кількість донорів за серпень, у порівнянні з липнем, занадто низька. Тому ми запрошуємо усіх жителів Житомирської області стати донорами. Кров можна здати в місті Житомирі, а також в наших відділах в місті Коростені та місті Новограді Волинському”, – зауважила медична директорка Житомирського обласного центру крові Алла Островська. 

Вона також розповіла, що зараз є потреба в еритроцитах всіх груп резуса позитивний та негативний. Щоб стати донором за 48 годин до здачі крові не потрібно вживати солону, перчену та смажену їжу, а за 72 години не вживати ліків. Для того, щоб стати донором, у центр крові необхідно прийти з паспортом. 

“Донор безкоштовно обстежується на такі інфекції, як гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс, а також на антитіла до COVID-19. Група крові та резус – ці всі результати досліджень донор може отримати безкоштовно на руки. У нас приходять щодня по 10-14 донорів, а потреба не менше 50”.

Медична директорка центру запевнила. що вакцинація від COVID-19 не впливає на можливість стати донором. Після отримання другої дози вакцини потрібно зачекати ще 10-14 днів та можна здавати кров на благодійність. 

“Благодійний тиждень розпочнеться 6 вересня та триватиме по 11 вересня включно за адресою вулиця Кибальчича, 16. Родзинкою такого заходу стане розіграш подарунків від наших спонсорів. Які саме подарунки отримають донори, поки тримаємо інтригу. Дізнаємося вже в перший день благодійного тижня – 6 вересня. Загалом  шлях до участі в розіграші дуже простий. Донору необхідно пройти реєстрацію в нашому центрі, заповнити картку та отримати номер, по якому 13 вересня й буде визначено переможців. Потім донор прямує в лабораторію, після – до лікаря, отримує допуск на донацію, йде до буфету, п’є чай з печивом та йде здавати кров. Далі отримує компенсацію. 11 вересня – це буде робоча субота, тому запрошуємо донорів не лише стати учасниками розіграшу, а й стати доброчесним житомирянином та здати кров”, – сказала менеджерка із звязків з громадськістю обласного центру крові Ксенія Остріцька. 

Зауважимо, що весь процес здачі крові в середньому займає близько 40 хвилин. 

Незважаючи на те, що подарунок отримає не кожен, в плюсі залишаться абсолютно всі. Адже кожен донор отримає безкоштовне обстеження на загальний аналіз крові, визначення групи крові та резусу, рівень гемоглобіну, лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, аналіз на маркери ВІЛ, СНІД-інфекції, гепатиту В, С, сифілісу та дослідження на антитіла щодо Covid-19. Крім того, житомиряни, які стали донорами, також  гарантовано отримають два оплачуваних вихідних дні, перший – в день здачі крові, другий день донор зможе взяти на роботі протягом року.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирському центрі крові відбудеться благодійний тиждень, донори отримають подарунки від спонсорів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*