Українські нардепи готують новий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби

Українські нардепи готують новий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби

Група українських нардепів, на чолі зі скандально відомою одіозною нардепкою від партії “Слуга народу” Мар`яною Безуглою, готують до реєстрації великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Документ передбачає ряд істотних змін у процесі та підходах до мобілізації та військового обліку, а також появу нових обов’язків та прав для військовозобов’язаних.

Зокрема новим законопроєктом передбачена нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).

Водночас звільнитися з військової служби тепер можна буде:

 • за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
 • у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон)
 • у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі;
 • у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
 • у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО за віком – при досягненні 60 річного віку;
 • за станом здоров’я – за рішенням ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
 • у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі;
 • через сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

Також даним законопроєктом зменшується коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення. Нині право на відстрочку мають особи зайняті постійним доглядом за батьками дружини (чоловіка), а змінами передбачається, що право на відстрочку будуть мати особи, які доглядають тільки за своїми батьками. При цьому військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, втрачають право на відстрочку.

Окрім того, передбачено право на проходження військової служби особам з інвалідністю (за їх бажанням), попри наявність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації.

Водночас законодавчо закріплюється право на відстрочку від призову на військову службу педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти. Однак змінюється порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту.

Нині громадяни, які навчаються незалежно від вже наявної освіти та її рівня, мають право на відстрочку від призову по мобілізації. Змінами передбачається усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Розширюється і перелік осіб, які беруться на військовий облік. Зокрема, тепер на військовий облік також повинні будуть стати особи:

 • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
 • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
 • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або, які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

За новим законопроєктом також:

– скасовується заборона на надання відомостей про реєстрацію місця проживання чи перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами при укладанні трудового договору;

– уточнюються обов’язки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо мобілізації, а саме здійснювати та забезпечувати оповіщення та прибуття громадян до ТЦК та СП;

– уточнюється порядок прибуття військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК та СП під час мобілізації, зокрема, на підставі спільного розпорядження керівника місцевої державної адміністрації (військової, військово-цивільної) та керівника ТЦК та СП або розпорядження керівника ТЦК та СП;

– надаються повноваження Кабінету Міністрів України затверджувати Порядок організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період на заміну внутрішнім директивним документам Збройних Сил України;

– уточнюється порядок присвоєння військового звання «рекрут»;

– запроваджується окремий військовий облік військовозобов’язаних та резервістів розвідувального органу Міністерства оборони України та надається право цьому органу призивати на військову службу по мобілізації військовозобов’язаних та резервістів, які проходили військову службу у розвідувальному органі.

Нагадаємо також, що в Україні хочуть звільнити від мобілізації волонтерів.

Будьте першим, хто прокоментував "Українські нардепи готують новий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*