Українські правоохоронці затримали власника ТОВ “Краснолиманське” і його спільників, які завдали державі понад 2,2 млрд грн збитків

Українські правоохоронці затримали власника ТОВ "Краснолиманське" і його спільників, які завдали державі понад 2,2 млрд грн збитків

ДБР викрило злочинну організацію, яка на махінаціях у вугільній сфері завдала державі шкоди на понад 2 млрд грн. До складу угрупування входили бенефіціарний власник вугільних підприємств, його довірена особа, керівник та бухгалтер підконтрольного йому підприємства.

За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

Разом зі своїми спільниками мільярдер не давав працювати та доводив до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська». Держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством. При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

Бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагався довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою. В подальшому підозрювані легалізували отримані кошти, придбавши нерухомість та елітні автівки, серед яких, автомобіль марки Rolls-Royce вартістю 22 млн грн. Загалом їм вдалося легалізувати понад 991 млн грн.

Наразі бенефіціарного власника підприємства та трьох його поплічників затримали. Їм повідомлено про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією та участі у ній, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та доведення державного підприємства вугільної промисловості до стану стійкої фінансової неспроможності.

Правоохоронці провели обшуки за місцем знаходження суб’єктів господарювання, їх тіньових офісів та інших приміщеннях, виявили і вилучили речі та документи, які підтверджують їх незаконну діяльність.

Нині вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо також, що на Житомирщині сільського голову підозрюють у розтраті 1,9 млн грн з бюджету громади.

Будьте першим, хто прокоментував "Українські правоохоронці затримали власника ТОВ “Краснолиманське” і його спільників, які завдали державі понад 2,2 млрд грн збитків"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*