На Житомирщині сільського голову підозрюють у розтраті 1,9 млн грн з бюджету громади

На Житомирщині сільського голову підозрюють у розтраті 1,9 млн грн з бюджету громади

На Житомирщині 38-річний депутат та секретар сільради однієї з громад Житомирського району, який з червня 2022 року виконує обов’язки сільського голови, підозрюється в укладенні незаконних угод щодо закупівлі електрогенеруючих пристроїв за завищеними цінами.

Чоловік, наділений відповідними організаційно-розпорядчими функціями, у листопаді 2022 року уклав угоду з приватним підприємцем щодо купівлі дизельної електрогенераторної установки. При цьому не було проведено публічних закупівель, передбачених чинним законодавством. Вартість установки склала понад 1,7 млн гривень та була завищена на майже 500 тисяч гривень від ринкової ціни. Про це посадовцю було достовірно відомо, однак він підписав акт приймання-передачі пристрою. Тож з рахунку сільради були переказані кошти на рахунок приватного підприємства.

Крім того, у грудні цього ж року посадовець уклав від імені сільради договір з товариством з обмеженою відповідальністю на закупівлю 10 генераторів вартістю понад 2,8 мільйонів гривень. І цього разу не були проведені відкриті торги, а ціна товару була завищена на майже 1,5 млн гривень. Тоді ж, знаючи, що обладнання фактично не поставлене, в.о. голови завірив підписом документ із недостовірними відомостями для здійснення оплати.

В результаті такоїдіяльності службовця, загальна сума збитків, завданих територіальній громаді склала понад 1,9 мільйона гривень.

16 травня правоохоронці провели низку обшуків у службових приміщеннях та за місцем проживання фігуранта. У результаті вилучили документацію та 2000 доларів.

Цього ж дня чоловікові було оголошено про підозру у розтраті бюджетних коштів шляхом зловживання своїм службовим становищем під час дії воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб та в особливо великому розмірі (ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України).

Нині триває подальше досудове розслідування, встановлюється роль інших учасників протиправних схем.

Тепер службовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо також, що посадовицю з Бердичівського району підозрюють у півмільйонній розтраті під час ремонту доріг.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині сільського голову підозрюють у розтраті 1,9 млн грн з бюджету громади"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*