Українських чоловіків призовного віку не повертатимуть силою з Польщі – посол 

Українських чоловіків призовного віку не повертатимуть силою з Польщі – посол

Українських чоловіків призовного віку силоміць з Польщі не повертатимуть, однак Варшава ще не вирішила, що з ними робити. Про це розповів посол Польщі в Україні Ярослав Ґузи.

«Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку до України силоміць. Такого не станеться», – сказав Ґузи.

Він пояснив, що Варшава перебуває в «іншому становищі», ніж деякі країни, адже на її території проживають мільйони українців. На думку посла, між країнами Євросоюзу триватиме дискусія щодо питання перебування українців після того, як Міністерство закордонних справ ухвалило рішення припинити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Водночас, як зауважив польський дипломат, в уряді його країни лунають різні думки щодо цього. Наразі Варшава не має конкретної відповіді на те, що робити з українськими чоловіками в державі.

«Ми дуже добре розуміємо ситуацію, в якій опинився український уряд. Взагалі у нас схожий історичний досвід: якщо триває війна, треба захищатися. Але на практиці не всі люди готові це робити. Пам’ятаю, як на початку повномасштабної війни багато українських чоловіків поверталися до України. Але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, допоможуть якісь стимули», – зазначив Ґузи.

Нагадаємо, парламент звільнив з посад двох міністрів: Сольського та Кубракова.

Будьте першим, хто прокоментував "Українських чоловіків призовного віку не повертатимуть силою з Польщі – посол "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*