Український винахідник створив дрон-камікадзе для ЗСУ

Команда криворіжців під керівництвом українського винахідника Віталія Бризгалова розробила дрон-камікадзе для Збройних Сил України. Новий БПЛА літає на 300 кілометрів та несе 10 кілограмів вибухівки, при тому що його виробництво коштує менше двох тисяч доларів.

Таким чином український безпілотник коштує в десять разів менше за іранські “шахеди”, але при тому нищить склади та техніку так само як вони.

10 наших дронів на один їхній «Шахед». Оскільки камікадзе — одноразовий дрон, він має бути дуже дешевим і складатись з доступних деталей. Наш безпілотник — літак довжиною понад 3 метри й вагою 40 кілограмів. Це дрон бригадного рівня, для роботи з тилу, бо може далеко літати. Чимось він схожий на російський «Орлан», але в цьому може бути й перевага: росіяни приймуть за свій і не зіб’ють. На розробку пішло пів року,

– розповів винахідник.

В мирні часи Віталій розробляв та виготовляв електровантажівки і дрони для цивільних. Однак з початком війни криворіжець, аби допомогти ЗСУ, зайнявся розробкою дронів вже з іншою метою. Більше того, навесні саме його команда розробляла для українських військових багі та цифрові міношукачі.

Нажаль державне серійне виробництво дронів в Україні поки не налагоджене. У планах криворіжців найближчим часом запустити приватне серійне виробництво та виробляти від трьох дронів на день. Адже на виготовлення одного такого дрона команда Бризгалова витрачає три години часу.

Нагадаємо також, що в Україні з’явиться завод по виготовленню безпілотників Bayraktar.

Будьте першим, хто прокоментував "Український винахідник створив дрон-камікадзе для ЗСУ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*