Українці отримуватимуть нові платіжки за газ: відомо, чи змінюватимуть лічильники

У 2022 році кубометри газу, який упродовж місяця встигли використати українці, замінять на іншу енергетичну одиницю – кіловат-годину. Нововведення стартують вже з 1 травня.

Як інформує в своєму матеріалі УНІАН, нові правила покликані ввести в країні європейську модель обліку, яка є більш справедливою та чіткою.

Більшість українців занепокоїлися тим, що через введення нових енергетичних одиниць доведеться змінювати лічильники, а послуга це дороговартісна, але у Міністерстві енергетики заспокоюють – для переходу на нову систему громадянам міняти газові лічильники не потрібно.

Також зазначається, що передавати щомісячні показники споживачі будуть в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії.

Відповідати за переведення використаного газу в кіловат-години будуть оператори газорозподільних мереж, після чого передаватимуть відомості безпосередньо постачальнику газу, який вже формуватиме платіжки для споживачів.

Ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю.

“На наш погляд, це справедливий підхід, оскільки газ відрізняється за кількістю виділеної енергії при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ добули”, – інформують у відомстві.

Нагадаємо, як через підняття тарифів житомиряни мітингували під “Житомиргазом”

Будьте першим, хто прокоментував "Українці отримуватимуть нові платіжки за газ: відомо, чи змінюватимуть лічильники"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*