Два весілля на Покрову на Михайлівській – чим дивувало українське весілля

Цього року на Покрову у Житомирі відгуляли не одне, а цілих два весілля. Одне з них  – в щирих українських традиціях, а друге – у французькому стилі.

Цього року на Покрову на вулиці Михайлівській яблуку ніде впасти. А все не в останню чергу, що тут відбувалися дві весільні церемонії. О 14:00 розпочалося українське етнічне весілля. Жених верхи на коні приїхав на викуп нареченої. Дружки та бояри з різних боків перекидалися традиційними українськими весільними жартами, нарешті відбувся викуп.  Потім козаки з гурту бойового козацького вишколу «Стрибожи правнуки» продемонстрували елементи вправності зі зброєю та в бою. Тут і наречений Денис показав, на що він спроможний. Опісля з воза підняли важезну скриню і поставили до ніг нареченої – посаг.

Нареченій Крістіні в коси заплітали стрічки, вдягли чудового віночка. Вона сяяла щастям та коханням.

Усі традиційні дійства супроводжувалися співом художньо-аматорського колективу «Козацька берегиня» та зразкового аматорського фольклорного ансамблю «Джерельце».

Чуйно та щиро пройшло весілля: благословення, обмін обручками, перший поцілунок. Але найзворушливішим, як завжди буває й у всіх, був обряд вдягання хустки. Тут на поміч прийшла Тетяна Білоус – знавець усіляких весільних етнічних традицій.

Жених, як майбутній голова сім’ї, першим на рушник став та найбільший шмат короваю відірвав.

По завершенню церемонії молодята Денис та Крістіна станцювали свій перший весільний танок в колі юнаків та дівчат. Потім навіть перехожі змогли приєднатися до кількох українських традиційних танців. А на завершення молодята пригостили охочих квасом, квашеним огірками та капустою та іншими наїдками.

З різних боків протягом усієї церемонії з натовпу житомирян лунали схвальні вигуки. Особливо запам’ятався один хлопчина, який сказав: «Оце я розумію весілля!».

Текст та фото Тетяна РІХТЕР

Будьте першим, хто прокоментував "Два весілля на Покрову на Михайлівській – чим дивувало українське весілля"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*