«Видатні постаті Житомира»: як працювали над стрічкою «Де Шодуар?» та про кого буде наступний фільм

Нещодавно у Житомирі презентували фільм «Де Шодуар?». Він побудований на історичних фактах, міфах, легендах та домислах і розповідає про одну з найзагадковіших історичних постатей Житомирщини – барона Івана де Шодуара.

Це вже другий фільм, що увійшов до проекту «Видатні постаті Житомира». Перший з них – «Вогонь самопосвяти» – зняли у 2017 році про життя Олега Ольжича. Він отримав перемогу у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» та відзначений премією імені Івана Франка.

Кореспонденти Times.Zt поспілкувалися з режисером фільму Петром Авраменком, який розповів про те, як працювали над фільмом, чи вистачало фінансування, які ідеї виникли під час роботи та, звичайно ж, про плани на наступний фільм.

– Який фідбек ви очікуєте від людей після перегляду фільму?

– Це фільм про людину, яка реально жила і творила в нашому місті. Фільм про де Шодуара багатьом людям взагалі відкрив таку постать, яка створила наш Шодуарівський парк. Тому весь проект реалізується для того, щоб продемонструвати глядачам, що Житомирщина має свої легендарні, цікаві, містичні та загадкові постаті. Він має стати тим поштовхом, щоб після перегляду людина захотіла дізнатися більше про нашого героя.

– З якими проблемами ви стикалися під час зйомок?

– Над фільмом працювали історики. А хотілося би попрацювати з талановитим і професійним сценаристом – бажано житомирянином, але це не головний критерій. Взагалі задумка проекту полягає у тому, що житомиряни знімають фільм про житомирян, але, знову ж таки, якщо доведеться розширювати проект, можливо, будемо залучати і акторів, і сценаристів з інших міст.

Є нюанси і в фінансуванні. Знімати кіно насправді дуже дорого, тому ми залучали спонсорів. Хотілося, щоб фільм був все-таки якісним, для цього і оренду апаратури треба оплатити, і роботу акторів, оренду локацій та багато іншого.

– Проект називається «Видатні постаті Житомира». Про кого будуть наступні фільми?

– Ми хочемо знімати фільм про Корольова, про Ріхтера, і навіть про Житомирські підземелля. Фільми про Ольжича та Шодуара ми знімали на замовлення управління освіти, тому вони більш документальні, а я би хотів ще зняти фільми більш у художньому стилі, адже готуючи матеріал для зйомок, ми віднайшли дуже багато легенд, які було б цікаво екранізувати – це так само в планах. Ми маємо демонструвати власну унікальну історію, це буде цікаво і житомирянам, і туристам, тим паче що наше місто просто засипане різними легендами. Готуючись до зйомок, ми віднайшли багато інформації про барона, і навіть виникла ідея створити такий собі «Дім Шодуара» (робоча назва – ред.), куди б люди могли приходити та дізнаватися інформацію про барона, подивитися фільм про нього, ознайомитися з реальними підтвердженими фактами, а також з різноманітними легендами, містифікаціями та припущеннями.

– То все-таки є можливість, що глядачі зможуть побачити художні фільми про видатних житомирян?

Такі фільми будуть. Але для того, щоб зробити їх якісними, більш художніми і більш масовими, необхідно більше фахівців, спеціалістів, акторів та техніки. Загалом ідея така: щоб у цих фільмах знімалися лише житомиряни, але якщо не знайдемо не лише зовні, але й за характером схожих – адже зовнішність важлива, та не грає вирішальної ролі, бо тут потрібен характер – оголосимо кастинг.

То хто ж такий барон Іван де Шодуар, чому його постать така загадкова, оповита легендами та містифікаціями? Дізнатися більше про людину-легенду, хіміка, колекціонера, науковця, мецената, останнього з роду де Шодуарів та засновника унікального парку в Житомирі можна, переглянувши сам фільм.

Олена ВАХОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "«Видатні постаті Житомира»: як працювали над стрічкою «Де Шодуар?» та про кого буде наступний фільм"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*