Українські емігрантки в Канаді: несподіваний ракурс

Дівчина у вишиванці з м’ячем; жінка на велосипеді на тлі нафтових вишок; молодиця з червоними коралями, яка сіла на лаву перекусити… Це портрети українок за кров’ю та духом, але не завжди українок за паспортом. Це вражаючий фотопроект з Канади, де майже кожен десятий мешканець – українського походження.

У Житомирі у «Гнатюк Арт Центрі» представили міжнародний канадсько-український проект «Емігрантки». Деякі фото суто репортажні. Інші дивують парадоксальною естетикою і глибоко продуманою композицією. На імпрезу завітало чимало житомирян, матусі з дітьми, студентки – аби дізнатися про особливості емігрантського життя у цій далекій країни. Власне, сам проект висвітлює цікаві моменти з життя дівчат та жінок, які мають досвід еміграції та забажали розповісти про цей досвід гостям виставки.

Звісно, кожен досвід є суб’єктивним і приватним. Він не зобов’язує інших людей повторювати чи наслідувати його. Проект розповідає про жінку, яка зараз далеко від рідного дому – але пам’ятає про дім. Про те, як непросто знайти себе в іншому середовищі, ледь знайомому.

Автори проекту «Емігрантки»:

“НАШІ” Незалежна Медіа Платформа (Канада)

Устина Стефанчук

Оксана Шишина-Ковалик

фотограф Назар Цюрпіта

 

Артем НОВИЦЬКИЙ

Будьте першим, хто прокоментував "Українські емігрантки в Канаді: несподіваний ракурс"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*